Samorządowe Przedszkole nr 14 w Krakowie

Get Adobe Flash player

 

Wizyta na PKP 05.12.2019 r. rozpoczęła się zwiedzeniem części nowego dworca. Dzieci były w Centrum Obsługi Klienta - pani naczelnik opowiedziała króciutko o tym miejscu. Każde z dzieci zakupiło sobie bilet w podróż. Na peronie V mieliśmy możliwość skorzystania z usług kierownika pociągu i po skasowaniu pierwszego biletu nasi pasażerowie wsiedli do pociągu Pendolino. Następnie pan maszynista zaprezentował dzieciom kabinę pociągu. Tunelem "Magda" przeszliśmy do budynku starego dworca, a tam niespodzianka -  Historyland; zwiedzanie z przewodnikiem wystawy: Bitwa o Monte Cassino 1944.

mgr  Marta Bielecka

 

 

Dzieci z grupy III 21.11.2019 r. pragnąc solidaryzować się z dziećmi chorymi na mukowiscydozę przyłączyły się do akcji Dzień Wiatraczka - jako symbol oddechu, siły napędzającej życie. Tego dnia bawiły się z wiatrakiem matematycznym, obserwowały zjawisko osmozy na przykładzie doświadczenia oraz wspólnie wykonały ogromny wiatrak.
mgr Marta Bielecka
 

Konwencja Praw Dziecka zobowiązuje do uznania dobra dziecka za najwyższy cel. Tak więc istotne jest uświadamianie dzieci już w wieku przedszkolnym o ich prawach. Oto również grupa III obchodziła Światowy Dzień Praw Dziecka.

mgr Marta Bielecka

 

W piątek 08.11.2019 r. grupa trzecia wybrała się na pieszą wycieczkę do Muzeum Lotnictwa w Krakowie. Aura może niebyła zbyt sprzyjająca, ale rozgrzewał zapał dzieci i humor pana przewodnika, który wprowadził dzieci w świat podniebnych lotów. Obejrzały unikatowe zabytki, jedyne zachowane na świecie samoloty: angielski Sopwith F.1 Camel, niemiecki LVG B. II, czy DFW C.V. Zasiadły na miejscach VIP w rządowym samolocie, wzięły udział w doświadczeniach powietrznych. A wszystko to uświetniła próba koncertu muzyki klasycznej w całej gamie instrumentów.

mgr Marta Bielecka

 

Trener personalny Sebastian Biernat w czwartek 07.11.2019 r. przeprowadził zajęcia sportowe z elementami integracji sensorycznej dostosowane do potrzeb dzieci w wieku przedszkolnym. Dzieci poprzez świetną zabawę, zdobyły nowe doświadczenia. 
mgr Marta Bielecka

 

Zwieńczeniem procesu adaptacji jest Uroczystość Pasowania na Przedszkolaka, która odbyła się w grupie III 25.10.2019r. pod tytułem "Na polanie w lesie". To również debiutancki występ dzieci przed tak liczną publicznością, dzieci wykazały się odwagą i nikt nie schował się w ramionach mamy. Natomiast niejednemu rodzicowi łza zakręciła się w oku widząc swoją pociechę jako prawdziwego przedszkolaka.

mgr Marta Bielecka

Copyright © 2014 - s.przeczek@gmail.com