W dniu 15 września 2020 r. przedszkolaki z naszej grupy razem świętowały Międzynarodowy Dzień Kropki.  Celem nadrzędnym tego dnia była wspaniała zabawa połączona z pobudzaniem kreatywności.

Przy okazji świetnej zabawy rozwijaliśmy kompetencje matematyczne, językowe oraz ogólną sprawność fizyczną.  Tego dnia, dzieci podczas zabawy tropiącej poszukiwały zagubionych kropek biedronki, łapały kropki na podłodze z wykorzystaniem świecącej zabawki dla zwierząt (laserowej latarki), dużo skakały, usprawniały motorykę małą, w szczególności chwyt szczypcowy podczas wieszania „kropkowego prania”. A na placu zabaw przy pomocy kolorowej kredy tworzyły prawdziwe arcydzieła. Na koniec dnia przedszkolaki mogły sprawdzić się w „zaganianiu” kropek do zagrody według podanych instrukcji, co nie było prostym zadaniem.

To był wspaniały dzień!

mgr Beata Madej

Nadszedł czas powrotu do przedszkola. Z niektórymi nie widzieliśmy się przez cały miesiąc, a z innymi nawet pół roku! Zmienione na lepsze, mądrzejsze, wyższe, a przede wszystkim spragnione zabawy przedszkolaki wróciły we wrześniu do naszej sali. Wszystkim przedszkolakom życzymy udanego roku! Zapraszamy do obejrzenia, z jakim uśmiechem dzieci witały siebie wzajemnie i wspólną zabawę.

Wyjeżdżać pora, wreszcie wakacje,
czekają na nas różne atrakcje.
Obserwowanie zwierzątek w lesie,
rozmowa z echem, co głos w dal niesie.

Malin, borówek, jagód zbieranie,
jak szemrze strumyk, podsłuchiwanie.
Spływy kajakiem, w rzece pływanie,
długie spacery, ruin zwiedzanie.

Gdy minie lato, znów się spotkamy
letnie miesiące powspominamy.

B. Forma, "Wakacje"

Kochane Przedszkolaki i drodzy Rodzice!

Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony rok - za każdy uśmiech i za każde dobre słowo.

Życzymy Wam pięknych i zdrowych wakacji,

zbierajcie doświadczenia i wróćcie do nas szczęśliwi we wrześniu!

Pozdrawiamy Was ciepło,

Panie Beata, Inga, Karolina i Wiola

Projekt rodzinny „Serce dla Mamy i Taty” - w ten sposób dzieci uczciły Święto Rodziny. Przedszkolaki z naszej grupy bardzo chętnie uczestniczyły w pracy nad projektem. Ogromną radość sprawiło im przygotowanie serc - niespodzianek dla swoich Rodziców. Dzieci uczęszczające do przedszkola wykonały prace przy wsparciu  nauczycieli. Natomiast dzieci pozostające w domach wykonały serca razem z Rodzicami. Z przesłanych zdjęć cudownych prac i ich wspaniałych autorów, powstał filmik, który jest wyrazem wdzięczności za rodzicielską miłość.

Serdecznie dziękujemy Dzieciom i Rodzicom za udział w projekcie! A wszystkim Mamusiom i Tatusiom życzymy wszystkiego co najlepsze! Dużo zdrowia i miłości.

mgr Inga Kwiecień

Przedszkolaki z grupy I, pomimo zamknięcia przedszkola, nie zapomniały o majowych świętach. Kto miał taką możliwość, przygotował biało-czerwone dekoracje i zrobił sobie zdjęcie. Z przesłanych zdjęć powstał piękny kolaż upamiętniający Dzień Flagi 2 maja.

mgr Inga Kwiecień

Z okazji Dnia Ziemi w naszej grupie został ogłoszony Rodzinny Konkurs „Recyklingowa Zabawka”. Rodzice z dziećmi przesyłali zdjęcia wykonanych zabawek z materiałów recyklingowych, m.in. z rolek po papierze toaletowym, plastikowych butelek, opakowań po jajkach, kartonów, a także elementów zepsutych sprzętów i zabawek. W konkursie wzięło udział dziesięcioro dzieci, które przesłały czasem nawet po kilka pomysłowych zabawek. Wszystkie prace były fantastyczne, dlatego organizatorki miały twardy orzech do zgryzienia. Rozwiązanie konkursu odbyło się podczas rozmowy online dzieci z nauczycielami poprzez program Skype w dniu 28 kwietnia.

I miejsce – Pola

II miejsce – Maja K.

III miejsce – Kacperek

Gratulujemy wszystkim zwycięzcom!

Wielkie brawa dla wszystkich dzieci biorących udział w konkursie: Hani, Julka, Basi, Mikołaja, Mai K., Poli, Łucji, Kacperka, Bartusia, Emilki S. Dyplomy dla wszystkich zostały przesłane e-mailem.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć wszystkich prac konkursowych.