„Wszystkiego najlepszego, radości, szczęścia moc…”

9 marca 2020 roku obchodziliśmy Dzień Kobiet. Odbyło się wiele konkurencji, począwszy od zaprezentowania siebie poprzez umiejętności wokalne i taneczne, aż po sprawnościowe. Dzieci wykazały się kreatywnością, zwinnością, koncentrowały uwagę na zadaniu, choć i niejednokrotnie było widać zawstydzenie, nikt nie wyłamał się od podjęcia wyzwania. Każdy był gotów, bo dyplom ważna sprawa! Tego dnia na dziewczynki czekały jeszcze upominki i dla każdego coś słodkiego.

mgr Marta Bielecka

„Tylko sztuka i zabawa mogą nauczyć dziecko marzenia o szczęściu i miłości, ...”

R. Miller

Dnia 02.03.2020 r. odbyły się warsztaty teatralne z wykorzystaniem form lalkowych, które prowadził aktor Teatru Groteski pan Paweł Mróz. Dzieci miały możliwość obserwowania przeobrażenia się poczwarki w motyla. Dowiedziały się, jak powstają lalki: składały z elementów węża i małpę. Dzieci brały aktywny udział, tworząc wspólnie klimat teatralny.

mgr Marta Bielecka

20 lutego obchodziliśmy w naszej grupie Tłusty Czwartek. Świętowanie rozpoczęliśmy od zabaw ruchowych, które tematyką nawiązywały do karnawałowych słodkości. W czasie podwieczorku mieliśmy okazję zajadać się pysznymi pączkami. Oficjalnie każdy zjadł po jednym, lecz o nieoficjalnych rekordach możnaby długo opowiadać.

mgr Olga Pastore

Realizując program „Spotkanie z zawodami” wybraliśmy się na Pocztę kwiatową. Celem wycieczki było zapoznanie przedszkolaków z pracą ludzi wykonujących różne zawody w bliższym i dalszym otoczeniu przedszkola. Pani kwiaciarka opowiedziała o swojej pracy. Powiedziała nam, że najgorsze w tej pracy jest wczesne wstawanie, a najmilsze, gdy ktoś zachwyca się jej kompozycją kwiatową. Pokazała również, w jaki sposób dokonuje się za jej pośrednictwem wręczenia odpowiedniego bukietu kwiatów, wybranej osobie na drugim końcu Polski lub zagranicą. Zaprezentowała wiele gatunków kwiatów oraz opowiedziała o sposobach ich pielęgnacji. Na zakończenie każde dziecko otrzymało różę.

Chętnie ze spodeczka
białe mleczko pije,
na przyjęcie gości
małą mordkę myje.

17 lutego na całym świecie obchodzimy Światowy Dzień Kota. Tego dnia zajęcia rozpoczęły się zagadkami związanymi z kotami. Dzieci uczestniczyły w różnych zabawach oraz wspólnie oglądały prezentację, która przybliżyła dzieciom kocie zwyczaje i rekordy, dowiedziały się również czym karmić kota i jak o niego dbać. Na zakończenie dzieci wykonały pracę plastyczną „Wlazł kotek na płotek” z elementami metody Paula Dennisona.

mgr Marta Bielecka

13 lutego w naszej grupie odbyły się po raz kolejny zajęcia z robotyki. Dzieci mogły sprawdzić się jako mali konstruktorzy. Była to szansa na zdobycie nowych umiejętności związanych z automatyką oraz informatyką. Zajęcia ukazały twórcze postawy dzieci naszej grupy, a także pobudziły do działania.

mgr Olga Pastore