Samorządowe Przedszkole nr 14 w Krakowie

Get Adobe Flash player

 

18 grudnia 2019 roku w naszej grupie odbyło się spotkanie wigilijne, poprzedzone występem jasełkowym. Śpiewaliśmy kolędy, piliśmy czerwony barszcz, a na koniec został rozpakowany prezent od Dyrekcji.

mgr Olga Pastore

mgr Marta Bielecka

 

Już od pierwszych dni września przedszkolaki uczą się zasad bezpieczeństwa. Aby utwierdzić dzieci o ważności tej sprawy 16.12.1019 r. nasze przedszkole odwiedzili przedstawiciele Straży Miejskiej. Poprzez zabawę przypomnieli dzieciom zasady ruchu drogowego i utrwalili znajomość znaków drogowych. Dzieci miały możliwość sprawdzić swoje umiejętności podczas egzaminu praktycznego w ruchu drogowym, czego zwieńczeniem było uzyskanie pierwszego Prawa Jazdy.

mgr Marta Bielecka

 

Wizyta na PKP 05.12.2019 r. rozpoczęła się zwiedzeniem części nowego dworca. Dzieci były w Centrum Obsługi Klienta - pani naczelnik opowiedziała króciutko o tym miejscu. Każde z dzieci zakupiło sobie bilet w podróż. Na peronie V mieliśmy możliwość skorzystania z usług kierownika pociągu i po skasowaniu pierwszego biletu nasi pasażerowie wsiedli do pociągu Pendolino. Następnie pan maszynista zaprezentował dzieciom kabinę pociągu. Tunelem "Magda" przeszliśmy do budynku starego dworca, a tam niespodzianka -  Historyland; zwiedzanie z przewodnikiem wystawy: Bitwa o Monte Cassino 1944.

mgr  Marta Bielecka

mgr Olga Pastore

 

 

Dzieci z grupy III 21.11.2019 r. pragnąc solidaryzować się z dziećmi chorymi na mukowiscydozę przyłączyły się do akcji Dzień Wiatraczka - jako symbol oddechu, siły napędzającej życie. Tego dnia bawiły się z wiatrakiem matematycznym, obserwowały zjawisko osmozy na przykładzie doświadczenia oraz wspólnie wykonały ogromny wiatrak.
mgr Marta Bielecka
 

Konwencja Praw Dziecka zobowiązuje do uznania dobra dziecka za najwyższy cel. Tak więc istotne jest uświadamianie dzieci już w wieku przedszkolnym o ich prawach. Oto również grupa III obchodziła Światowy Dzień Praw Dziecka.

mgr Marta Bielecka

 

W piątek 08.11.2019 r. grupa trzecia wybrała się na pieszą wycieczkę do Muzeum Lotnictwa w Krakowie. Aura może niebyła zbyt sprzyjająca, ale rozgrzewał zapał dzieci i humor pana przewodnika, który wprowadził dzieci w świat podniebnych lotów. Obejrzały unikatowe zabytki, jedyne zachowane na świecie samoloty: angielski Sopwith F.1 Camel, niemiecki LVG B. II, czy DFW C.V. Zasiadły na miejscach VIP w rządowym samolocie, wzięły udział w doświadczeniach powietrznych. A wszystko to uświetniła próba koncertu muzyki klasycznej w całej gamie instrumentów.

mgr Marta Bielecka

Copyright © 2014 - s.przeczek@gmail.com