„Czerwone światło – stój!

Zielone światło – idź!

Na żółtym świetle zawsze czekaj!

Tak już musi być!”

19 grudnia 2019 roku nasze przedszkole odwiedzili strażnicy miejscy z miasteczkiem komunikacyjnym „Autochodzik”. Goście opowiedzieli przedszkolakom o swojej pracy, przypomnieli znaczenie świateł i znaków drogowych, a także zasady bezpiecznego poruszania się na przejściu dla pieszych. Dzieci mogły sprawdzić swoją wiedzę podczas egzaminu na prawo jazdy, czyli podczas zabawy w ruch drogowy. Dzieci odgrywały role kierowców samochodów osobowych i autobusów, pracowników stacji benzynowej, a także zmieniały kolory na sygnalizacji świetlnej. Na koniec spotkania strażnicy zaśpiewali dzieciom piosenkę do akompaniamentu gitar, a każdy przedszkolak otrzymał swoje pierwsze Prawo Jazdy.

Panom strażnikom dziękujemy za owocne spotkanie i zapraszamy ponownie!

mgr Beata Madej

Gdy w pokoju wyrośnie choinka,

łańcuszkami, bombkami zaświeci.

To znaczy, że już Święta,

że już blisko kolęda,

że Mikołaj przyjedzie do dzieci.

Hej kolęda, kolęda!

18 grudnia 2019 roku w naszym przedszkolu świętowaliśmy nadchodzące święta Bożego Narodzenia. Najpierw wszystkie przedszkolaki zgromadziły się na auli, gdzie obejrzały piękne „Jasełka” przygotowane przez grupę IV. Po życzeniach od Pani Dyrektor, dzieci przeszły do sali, gdzie po złożeniu sobie świątecznych życzeń, usiadły do wigilijnego stołu. Wszystkim smakował barszcz oraz słodkie wypieki. Wspólne świętowanie wzbogaciły piękne polskie kolędy.

Dziękujemy wszystkim Rodzicom za świąteczne potrawy i dekoracje!

Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku!

mgr Inga Kwiecień

16 grudnia 2019 roku w grupie I odbyły się zajęcia otwarte z Rodzicami „Święta tuż, tuż”. Rodzice najmłodszych przedszkolaków po raz pierwszy mogli zobaczyć, jak wyglądają zajęcia w przedszkolu. Dzieci pokazały Rodzicom, co potrafią i jak pięknie się bawią. Wraz z gośćmi bawiły się w reniferowe zaprzęgi, rozwiązywały zagadki, tańczyły, liczyły, klasyfikowały i rozpoznawały kolory z wiatrakiem matematycznym. Wspólnie z Rodzicami, porównując długości papierowych pasków, przygotowały świąteczną choinkę. Na koniec wszystkie przedszkolaki zaśpiewały Rodzicom świąteczną piosenkę i obdarowały ich własnoręcznie przygotowanymi ozdobami świątecznymi.

Dziękujemy wszystkim Rodzicom za obecność i zaangażowanie na zajęciach!

„Wszystkie dzieci św. Mikołaja kochają

Wszystkie dzieci na niego czekają…”

W dniu 6 grudnia grzeczne przedszkolaki z grupy pierwszej świętowały Dzień św. Mikołaja. Radosny czas oczekiwania na tak ważnego gościa, wypełniło wspólne recytowanie wierszyków i śpiewanie mikołajkowych piosenek.  Dzieci odnalazły list napisany przez św. Mikołaja i ochoczo wykonywały specjalnie zlecone przez niego zadania. Z wielką radością poszukiwały ukrytych zabawek w worku mikołajowym -  odgadując jedynie dotykiem, jakie skrywa skarby. Liczne „mikołajkowe” zabawy, takie jak maszerowanie po śniegu czy wykonanie indywidualnej pracy plastycznej „Mój św. Mikołaj” jednoznacznie potwierdziło, że przedszkolaki zasłużyły na otrzymany „Certyfikat grzecznego dziecka” i bez obaw mogły spotkać się z prawdziwym św. Mikołajem na auli przedszkolnej. Zaśpiewana przez dzieci piosenka bardzo spodobała się św. Mikołajowi, który obdarzył wszystkie maluchy prezentami. Był też czas na wspólne zdjęcie. To był dzień pełen emocji, śmiechu i radości.

Święty Mikołaju! Zapraszamy Cię za rok!

mgr Beata Madej

25 listopada 2019 r. przedszkolaki z grupy I obchodziły Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji dzieci przyniosły do przedszkola swoje pluszowe misie. Z dumą zaprezentowały je kolegom i odśpiewały "Sto Lat" wszystkim misiom. Ćwiczenia gimnastyczne wykonywane razem z misiami, to wspaniała zabawa. Dzieci razem z pluszowymi przyjaciółmi wyruszyły "pociągiem" i dotarły do stacji: "Zgadnij, co to za miś". Doskonale odgadły imiona misiowych bohaterów współczesnych bajek, a słuchając wiersza Cz. Janczarskiego "Naprawiamy misia" przypomniały sobie jak szanować i dbać o zabawki. Czerpiąc radość ze wspólnego działania wykonały piękną pracę plastyczną "Jesiennego misia". Teraz każdy przedszkolak z grupy I jest Przyjacielem Pluszowego Misia - co potwierdza otrzymany dyplom.

mgr Inga Kwiecień

W środę 20 listopada 2019 roku przedszkolaki z grupy I obchodziły Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka, ustanowiony na pamiątkę uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka. Z tej okazji wszystkie przedszkolaki ubrały się na niebiesko, aby pokazać solidarność ze wszystkimi dziećmi na świecie, których prawa nie zawsze są przestrzegane. Temat dnia dla trzylatków mógłby się wydawać trudny, ale nawet te najmłodsze dzieci potrafią wykazać się empatią i zrozumieniem dla innych. Przedszkolaki poznały swoje prawa m.in. prawo do posiadania Mamy i Taty, do ochrony i opieki, do miłości, a przede wszystkim do zabawy i nauki. Dzieci wysłuchały wiersza o prawach dziecka, a także tańczyły do piosenki Majki Jeżowskiej „Kolorowe dzieci”. Na podsumowanie zajęć każdy przedszkolak narysował swoją buzię, którą umieścił pod biało-czerwonym parasolem chroniącym prawa wszystkich dzieci w Polsce.