Z okazji Dnia Kobiet (08.03) oraz z okazji Dnia Mężczyzn (10.03) w dniu 9 marca 2020 r. Przedszkolaki z grupy pierwszej składały życzenia wszelkiej pomyślności sobie nawzajem oraz paniom pracującym w przedszkolu: min. Paniom Dyrektor, Paniom Kucharkom, Pani Ani z recepcji. Ten dzień to również okazja do wspaniałej zabawy i licznych konkursów: na „Najbardziej Roześmianą Miss i Mistera”, na „Miss i Mistera Równowagi”, „Miss i Mistera Szybkości” czy „Miss i Mistera Najszybszego Liczenia”. Laureaci otrzymali pamiątkowe szarfy, które potwierdziły ich zaangażowanie oraz radość ze wspólnej zabawy. Świętowanie uwieńczyły wykonane przez dzieci piękne prace plastyczne z tulipanowym motywem.  Jeszcze raz: WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO DLA PAŃ I PANÓW.

mgr Inga Kwiecień

Dzień 2 marca 2020 r. to dla przedszkolaków z naszej grupy kolejna przygoda z teatrem. Właśnie tego dnia nasze przedszkole odwiedził pan Paweł Mróz, który jest aktorem - lalkarzem Teatru Groteska w Krakowie.  Dzieci miały możliwość pogłębić swoją wiedzę na temat lalek teatralnych oraz osobiście uczestniczyć w teatralnej inscenizacji. Przygoda z lalkowymi zwierzętami i udział w przestawieniu to był czas wspaniałej zabawy i śmiechu.

mgr Inga Kwiecień

W dniu 27 lutego 2020 roku nasze przedszkolaki wybrały się do Biblioteki Publicznej przy ul. Dzielskiego. Była to ich już druga wizyta w tym wyjątkowym miejscu. Tym razem spotkanie z paniami bibliotekarkami dotyczyło obchodzonego niedawno Dnia Kota. Panie przeczytały dzieciom opowiadanie z książki o Kocie Cukierku autorstwa Waldemara Cichonia. Każde dziecko pokolorowało obrazek przedstawiający kota, a na koniec spotkania wszyscy mogli pooglądać ciekawe i pięknie wydane książki. Przedszkolaki zainteresowały się serią książek o Kici Koci, a także o innych zwierzętach, jak psy i dinozaury. Mamy nadzieję, że po tej wycieczce dzień każdego przedszkolaka zakończył się słowami „Mamo, Tato, poczytaj mi”.

mgr Beata Madej

W czwartek 27 lutego obchodziliśmy w naszej grupie Dzień Niedźwiedzia Polarnego. Pluszowy biały miś opowiedział dzieciom o swoim życiu, o tym jak wygląda, gdzie mieszka i co lubi jeść. Dzieci mogły porównać swoją rączkę do kształtu i wielkości prawdziwego polarnego niedźwiedzia. Nie pominęliśmy także rozmowy o globalnym ociepleniu i tym samym zmniejszającej się przestrzeni do życia dla tych wielkich zwierząt. Na koniec zajęć dzieci wykonały pracę plastyczną – zorzę polarną malowaną pastelami.

mgr Beata Madej

W dniu 17 lutego 2020 r. dzieci z grupy pierwszej świętowały Dzień KOTA. Tego dnia nie mogło zabraknąć kociej gimnastyki, kocich zabaw ruchowych, muzycznych i dydaktycznych.  Przedszkolaki wykazały się dużą wiedzą na temat kocich zwyczajów. Bez trudu rozwiązywały kocie zagadki czy wykazując koci spryt wspinały się po „płotku”. Dużą atrakcją była też zabawa typu fotobudka, gdzie każdy mógł miauczeć do woli i choć na chwilę zamienić się w słodkiego kociaka. W nagrodę za udział w kocich zabawach uczestnicy otrzymali pamiątkowy dyplom.

mgr Inga Kwiecień

Dzieciom tak bardzo podobały się zorganizowane w przedszkolu warsztaty z robotyki, że wciąż dopytywały, kiedy będą następne. Ku radości wszystkich, dnia 13 lutego 2020 r.  Przedszkolaki z grupy pierwszej miały możliwość ponownie uczestniczyć w zajęciach z klockami LEGO. Budowanie krok po kroku robotów, tym razem urokliwych kaczuszek, sprawiło im niemałą przyjemność. Zarówno chłopcy, jak i dziewczęta świetnie radziły sobie z kolejnymi etapami wcale nie tak łatwych konstrukcji. A teraz, znów czekają na kolejne przygody z robotami.