6 grudnia nasze przedszkole odwiedził Święty Mikołaj. Już od samego rana z niecierpliwością zaglądaliśmy do okien i nasłuchiwaliśmy dźwięków dzwoneczków Mikołaja. Wszyscy wyglądaliśmy w tym dniu wyjątkowo. Mikołajkowe czapki i wszechobecny kolor czerwony sprawiły, że nikt nie miał wątpliwości, na kogo czekamy. Aby umilić sobie czas oczekiwania na to niezwykłe spotkanie, porozmawialiśmy trochę o tym, jak wygląda Mikołaj i skąd do nas przybywa. Na szczęście starszy Pan z białą brodą w czerwonym stroju nie kazał długo na siebie czekać i szybko zjawił się z workiem wypychanym prezentami. Wspólnie zaśpiewaliśmy dla Niego piosenkę, a On obdarował wszystkich wspaniałymi prezentami. Każdy mógł zrobić sobie z Mikołajem zdjęcie, które będzie znakomitą pamiątką tego spotkania.

Święty Mikołaju bardzo dziękujemy za odwiedziny i mamy nadzieję, że za rok o tej porze ponownie zawitasz w naszym przedszkolu!

mgr Urszula Matoga

W związku z obchodzonym w grudniu świętem Barbórki, dnia 2.12 nasze przedszkolaki mogły gościć w sali prawdziwego Górnika, który przybył z Kopalni Soli w Wieliczce. Nasz wspaniały Gość przybliżył nam wygląd stroju górnika, swoją pracę, a także opowiedział historię o solnym świecie. Wielką atrakcją dla przedszkolaków było spróbowanie ubijania grudki soli własnymi rękami. Na koniec spotkania otrzymaliśmy kalendarz, książeczki z zadaniami oraz naklejki. Serdecznie dziękujemy naszemu Gościowi za odwiedziny i możliwość pogłębienia swojej wiedzy na temat pracy w kopalni.

mgr Urszula Matoga

Listopad to miesiąc, kiedy na zewnątrz robi się coraz zimniej, a my powinniśmy szczególnie zadbać o swoje zdrowie. Dlatego też nasza grupa odbyła owocową lekcję, na której mogła bliżej przyjrzeć się budowie niektórych owoców, rozwijać swoją spostrzegawczość podczas gry w owocowe memory oraz przypomnieć sobie zasady higieny i samodzielnie przygotować pyszną sałatkę z kolorowych owoców. Radość była ogromna, a brzuszki głodnych witamin kucharzy wypełnione!

mgr Agata Gaweł

25 listopada z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia do naszej sali zawitali honorowi goście. W tym szczególnym dniu przyszliśmy bowiem do przedszkola z naszymi ulubionymi maskotkami. Na samym początku porozmawialiśmy trochę o historii pluszowego misia, a następnie postanowiliśmy zorganizować dla wszystkich misiów wspaniałe urodziny. Idąc ich tropem, chcieliśmy odnaleźć wymarzone prezenty dla naszych solenizantów, a podczas zabawy przy muzyce próbowaliśmy upiec urodzinowe ciasto, na którym później za pomocą kolorowej rurki zdmuchiwaliśmy świeczki. Złożyliśmy również misiom życzenia i pomogliśmy im policzyć wszystkie urodzinowe prezenty. Nie zabrakło oczywiście tańców i wspólnych zabaw przy „misiowych” piosenkach. Mieliśmy też okazję zamienić się na chwilę w małego niedźwiadka i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Na samym końcu posadziliśmy kolorowe misie w odpowiedniej kolejności przy stole i sami udaliśmy się na mały, słodki poczęstunek, czyli to, co wszystkie misie lubią najbardziej!

mgr Urszula Matoga

Dnia 20.11.2019 roku przyłączyliśmy się do akcji "Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF". Na początku przypomnieliśmy sobie nasze obowiązki przedszkolne i domowe, a następnie dowiedzieliśmy się, że mimo kilku lat mamy również swoje prawa. Nie zabrakło wspólnych zabaw z naszą ulubioną chustą animacyjną oraz dmuchanymi piłkami – w końcu mamy prawo do radości!

mgr Agata Gaweł

28 października gościliśmy w naszej grupie wyjątkowych gości – NASZYCH RODZICÓW, którzy licznie przybyli, by razem z nami uczestniczyć w deszczowych grach i zabawach. Rodzice wraz ze swoimi pociechami bawili się przy piosenkach, rozwiązywali deszczowe zagadki, układali i przeliczali kropelki na wiatraku matematycznym oraz przekonali się, że parasol nie tylko chroni nas przed deszczem, ale także... można na nim grać! Było mnóstwo uśmiechów, radości, a co najważniejsze – nie tylko najmłodsi świetnie się bawili!

Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom za obecność!