"Niech radość dziś w sercach gości,
Święta są pełne radości,
Radość niesie się w świat,
Widzi ją niebo pełne gwiazd."

18 grudnia 2019 roku wraz z całym przedszkolem świętowaliśmy zbliżające się Boże Narodzenie. Na początku uczestniczyliśmy w Jasełkach przygotowanych przez gr. IV, a następnie przy dźwiękach znanych kolęd podzieliliśmy się opłatkiem i zasiedliśmy do wspólnej Wigilii. Poza krokiecikami i barszczem, na pięknie zastawionym stole, czekało na nas mnóstwo pyszności przygotowanych przez Rodziców.

Serdecznie wszystkim dziękujemy!

Życzymy sobie i innym, by radosna atmosfera, która nam towarzyszyła trwała jak najdłużej!

Wesołych Świąt!!!

mgr Urszula Matoga

19 grudnia 2019 roku nasze przedszkole odwiedzili przedstawiciele Straży Miejskiej. Podczas spotkania i wspaniałej zabawy w kolorowym miasteczku przypomnieliśmy sobie najważniejsze zasady ruchu drogowego. Mogliśmy zamienić się na moment w kierowców i sprawdzić swoją wiedzę oraz umiejętności praktyczne z zakresu bezpiecznego poruszania się po drodze. Rozpoznawaliśmy znaki drogowe, ćwiczyliśmy prawidłowe przejście na drugą stronę ulicy i odpowiednio reagowaliśmy na zmieniające się światła sygnalizacji świetlnej. Zostaliśmy wzorowo przygotowani do bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym, o czym świadczy Prawo Jazdy Przedszkolaka, które wszyscy otrzymaliśmy pod koniec spotkania.

mgr Urszula Matoga

6 grudnia nasze przedszkole odwiedził Święty Mikołaj. Już od samego rana z niecierpliwością zaglądaliśmy do okien i nasłuchiwaliśmy dźwięków dzwoneczków Mikołaja. Wszyscy wyglądaliśmy w tym dniu wyjątkowo. Mikołajkowe czapki i wszechobecny kolor czerwony sprawiły, że nikt nie miał wątpliwości, na kogo czekamy. Aby umilić sobie czas oczekiwania na to niezwykłe spotkanie, porozmawialiśmy trochę o tym, jak wygląda Mikołaj i skąd do nas przybywa. Na szczęście starszy Pan z białą brodą w czerwonym stroju nie kazał długo na siebie czekać i szybko zjawił się z workiem wypychanym prezentami. Wspólnie zaśpiewaliśmy dla Niego piosenkę, a On obdarował wszystkich wspaniałymi prezentami. Każdy mógł zrobić sobie z Mikołajem zdjęcie, które będzie znakomitą pamiątką tego spotkania.

Święty Mikołaju bardzo dziękujemy za odwiedziny i mamy nadzieję, że za rok o tej porze ponownie zawitasz w naszym przedszkolu!

mgr Urszula Matoga

W związku z obchodzonym w grudniu świętem Barbórki, dnia 2.12 nasze przedszkolaki mogły gościć w sali prawdziwego Górnika, który przybył z Kopalni Soli w Wieliczce. Nasz wspaniały Gość przybliżył nam wygląd stroju górnika, swoją pracę, a także opowiedział historię o solnym świecie. Wielką atrakcją dla przedszkolaków było spróbowanie ubijania grudki soli własnymi rękami. Na koniec spotkania otrzymaliśmy kalendarz, książeczki z zadaniami oraz naklejki. Serdecznie dziękujemy naszemu Gościowi za odwiedziny i możliwość pogłębienia swojej wiedzy na temat pracy w kopalni.

mgr Urszula Matoga

Listopad to miesiąc, kiedy na zewnątrz robi się coraz zimniej, a my powinniśmy szczególnie zadbać o swoje zdrowie. Dlatego też nasza grupa odbyła owocową lekcję, na której mogła bliżej przyjrzeć się budowie niektórych owoców, rozwijać swoją spostrzegawczość podczas gry w owocowe memory oraz przypomnieć sobie zasady higieny i samodzielnie przygotować pyszną sałatkę z kolorowych owoców. Radość była ogromna, a brzuszki głodnych witamin kucharzy wypełnione!

mgr Agata Gaweł

25 listopada z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia do naszej sali zawitali honorowi goście. W tym szczególnym dniu przyszliśmy bowiem do przedszkola z naszymi ulubionymi maskotkami. Na samym początku porozmawialiśmy trochę o historii pluszowego misia, a następnie postanowiliśmy zorganizować dla wszystkich misiów wspaniałe urodziny. Idąc ich tropem, chcieliśmy odnaleźć wymarzone prezenty dla naszych solenizantów, a podczas zabawy przy muzyce próbowaliśmy upiec urodzinowe ciasto, na którym później za pomocą kolorowej rurki zdmuchiwaliśmy świeczki. Złożyliśmy również misiom życzenia i pomogliśmy im policzyć wszystkie urodzinowe prezenty. Nie zabrakło oczywiście tańców i wspólnych zabaw przy „misiowych” piosenkach. Mieliśmy też okazję zamienić się na chwilę w małego niedźwiadka i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Na samym końcu posadziliśmy kolorowe misie w odpowiedniej kolejności przy stole i sami udaliśmy się na mały, słodki poczęstunek, czyli to, co wszystkie misie lubią najbardziej!