W sobotę 28 września dzieci z grupy VI reprezentowały nasze przedszkole podczas Festynu Rodzinnego zorganizowanego przez Dzielnicę III Prądnik Czerwony. Dzieci wykonały przepiękny układ taneczny, który spotkał się z gromkimi brawami publiczności. I choć na chwilę przed występem dzieciom towarzyszył stres, to na scenie wypadły wspaniale. Była to świetna okazja do pokazania swoich talentów oraz przełamania nieśmiałości przed publicznością.

Dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy zachęcili dzieci do występu oraz wspierali nas podczas występu. Największe podziękowania kierujemy do Naszych Drogich Przedszkolaków… Byliście wspaniali!

mgr Dominika Stańczak

mgr Elżbieta Szmyd

mgr Paulina Sienniak

Każdy przedszkolak dobrze wie, że kiedy 20 wrzesień zbliża się,

od najmłodszego, aż po starszaka, wszyscy świętują…

Dzień Przedszkolaka!

20 września obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci. Tego dnia i w naszej grupie nie zabrakło atrakcji. Były lubiane przez dzieci zagadki, rebusy, konkursy.  Dzieci uczestniczyły we wspólnych tańcach, zabawach z chustą animacyjną oraz grach zespołowych. Nie zabrakło uśmiechu, radości oraz czegoś, co dzieci lubią najbardziej... drobnej słodyczy :-) Na zakończenie panie złożyły dzieciom życzenia i wręczyły pamiątkowe dyplomy. Niewątpliwie dzień ten dostarczył wszystkim dzieciom kolejnych okazji  do świętowania,  wesołej zabawy i czerpania radości  z bycia przedszkolakiem.

mgr Ewelina Śliwa

19 września 2019 roku dzieci z grupy VI uczestniczyły w spotkaniu czytelniczym zorganizowanym przez zaprzyjaźnioną z naszym przedszkolem Bibliotekę Publiczną Nr 11. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się, jaka jest różnica między biblioteką a księgarnią, co należy robić, aby stać się czytelnikiem biblioteki, jak należy się w niej zachowywać oraz jak chronić książki przed zniszczeniem. Spotkanie w bibliotece przybliżyło przedszkolakom literaturę dziecięcą oraz jej autorów. Dzieci mogły samodzielnie pooglądać interesujące je książki, czasopisma, komiksy. Wizyta w bibliotece bardzo podobała się dzieciom. Żegnając się z paniami zapewniały, że ponownie odwiedzą to ciekawe miejsce razem z rodzicami, by zapisać się do biblioteki i wypożyczyć interesujące je książki. Dzieci pełne wrażeń i nowych doświadczeń, wracały do przedszkola z radością i uśmiechem na twarzach.

20190613 120359

W dniu 13 czerwca 2019 roku nasza grupa III wraz z dziećmi z całego przedszkola udała się na całodzienną wycieczkę do Ośrodka Rekreacyjno-Wypoczynkowego "Grosik" w Gdowie. Przy sprzyjającej słonecznej pogodzie dzieci skakały na dmuchanych zamkach, w basenach z piłeczkami, na trampolinie, bawiły się w piaskownicy, na placach zabaw, a także przechodziły przez dmuchaną ogromną gąsienicę. W cieniu drzew przedszkolaki znalazły także czas na odpoczynek i pyszny obiad z grilla. Każde dziecko mogło spróbować puścić wielką bańkę mydlaną i zostać mistrzem gry w piłkę. Wycieczka była naprawdę udana. Dzieci bardzo zmęczone, ale jeszcze bardziej zadowolone wróciły bezpiecznie autokarem do przedszkola i domu.

mgr Beata Madej
lic. Dominika Stańczak

DS64473554 2441386012750041 8909986999323066368 n

12.06.2019 grupa III miała okazję wziąć udział w Dniu Sportu zorganizowanym w naszym przedszkolu. Dzieci obserwowały i kibicowały swoim nauczycielkom podczas konkurencji specjalnie dla nich przygotowanej. Przedszkolaki dowiedziały się wielu ciekawych informacji na temat polskich olimpijczyków. W ogrodzie przygotowane były specjalne stacje na których mogły sprawdzić swoje umiejętności sportowe ( bieg, rzut "dyskiem", gra w piłkę nożną, kręgle itp). Na koniec każde dziecko otrzymało z rąk Pani Dyrektor oraz Wicedyrektor pamiątkowe medale i dyplomy.

lic Dominika Stańczak

20190523 111722

W czwartek 23 maja 2019 roku przedszkolaki z naszej grupy wzięły udział w zajęciach tanecznych prowadzonych przez instruktora zumby. Pan Sebastian opowiedział dzieciom o swojej pracy, o zumbie i nauczył kilku żywiołowych kroków i ciekawych układów. Przedszkolakom bardzo podobały się skoczne zajęcia, które zakończyły się także rozdaniem nagród - wspaniałych naklejek. Dziękujemy Panu Sebastianowi!

mgr Beata Madej

20190523 105920