W miesiącu grudniu nasza grupa uczestniczyła w realizacji projektu edukacyjnego „Jak założyć zespół muzyczny i przygotować koncert w 5 dni?”, który był opracowany i realizowany przez Panią Aleksandrę, studentkę Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Celem projektu było rozwijanie dziecięcej wrażliwości muzycznej oraz przybliżenie zawodu muzyka we wszystkich jego aspektach – artystycznym, organizacyjnym i technicznym, a także ukazanie uczestnikom procesu twórczego jako kompletnej, wieloetapowej całości. Pani Aleksandra prowadziła w naszej grupie zajęcia, podczas których dzieci planowały swój występ, opracowywały nazwę zespołu muzycznego, projektowały logo zespołu, plakaty informujące o koncercie oraz strój sceniczny. Ponadto, śpiewały i grały na samodzielnie skonstruowanych instrumentach oraz komponowały i tworzyły własną piosenkę.  Efektem finalnym projektu był występ zespołu pod nazwą „Skaczący muzykanci na szczycie góry w nocy z gwiazdkami” przed publicznością – społecznością naszego przedszkola. Wszystkiemu towarzyszyła wspaniała zabawa, a nasze dzieciaki wykazały się umiejętnościami wokalnymi oraz prezencją podczas występu, choć jak każdej wielkiej gwieździe, chwilę wcześniej towarzyszyła ogromna trema. Ten wspaniały występ na pewno jeszcze przez długi czas będzie wracał we wspomnieniach… Bo warto marzyć i spełniać swoje marzenia. Kto wie, może ten występ zapoczątkuje karierę niejednej scenicznej gwiazdy?

Składamy serdeczne podziękowania dla Pani Aleksandry za wielkie serce, zarażenie miłością do muzyki i niezwykle inspirujące zajęcia w naszej grupie.

mgr Ewelina Śliwa

16 grudnia nasze przedszkole odwiedzili przedstawiciele krakowskiej Straży Miejskiej. Podczas spotkania strażnicy przypomnieli nam podstawowe zasady zachowania się na drodze, wspólnie omówiliśmy zasady ruchu ulicznego i co najważniejsze, pod okiem strażników,  sami przeistoczyliśmy się w kierowców samochodów, autobusu, pracownika stacji benzynowej. Sygnalizacja świetlna również nie ma już dla przedszkolaków żadnych tajemnic. Na zakończenie funkcjonariusze przygotowali dla nas bardzo miłą niespodziankę, a mianowicie piosenkę o zasadach bezpieczeństwa. Takie warsztaty są doskonałą formą utrwalenia zasad dbania o bezpieczeństwo swoje i innych.

mgr Ewelina Śliwa

12 grudnia 2019 roku dzieci z grupy VI uczestniczyły w spotkaniu czytelniczym zorganizowanym przez zaprzyjaźnioną z naszym przedszkolem Bibliotekę Publiczną Nr 11. To była już nasza kolejna wizyta w bibliotece, lecz tym razem czekała na nas prawdziwa niespodzianka. W związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia Panie przygotowały dla nas książki, związane z tą tematyką. Dzieci z zaciekawieniem słuchały czytanych bajek i opowiadań. Każdy przedszkolak mógł również samodzielnie pooglądać wybrane przez siebie książki. Na zakończenie naszej wizyty dzieci otrzymały kolorowanki o tematyce świątecznej oraz słodką niespodziankę.

mgr Ewelina Śliwa

Jest cicho. Choinka płonie.
Na szczycie cherubin fruwa.
Na oknach pelargonie,
blask świeczek złotem zasnuwa,
a z kąta, z ust brata płynie
kolęda na okarynie:
Lulajże, Jezuniu...

Konstanty Ildefons Gałczyński

W zeszłą środę (18.12.2019) grupa VI celebrowała zbliżające się Święta Bożego Narodzenia. Najpierw obejrzeliśmy przepiękne Jasełka przygotowane przez dzieci z grupy IV, które wprowadziły do całego przedszkola radosną atmosferę świąt. Po przedstawieniu udaliśmy się do własnej sali, aby przy wigilijnym stole złożyć sobie życzenia i posmakować przysmaków przygotowanych przez rodziców.
Życzymy Wam Wesołych Świąt Bożego Narodzenia spędzonych w rodzinnym gronie i zimowej atmosferze!

mgr Dominika Stańczak
mgr Ewelina Śliwa

Dnia 9 grudnia 2019 r. nasza grupa wybrała się na wizytę do apteki na os. Piastów 60. Już od samego początku wyjazd był bardzo atrakcyjny, ponieważ dzieci pokonały trasę komunikacją miejską. Na miejscu przywitała nas pani farmaceutka, która oprowadziła przedszkolaki po całej aptece i jej zapleczu. Dzieci dowiedziały się, gdzie i jak przechowywać leki – obejrzały kilka magazynów, a w nich ogromną ilość lekarstw, syropów i witamin. Ciekawe było również pomieszczenie, w którym farmaceuci własnoręcznie wykonują kremy, maści i różne lekarstwa. Oprócz pojemników i specjalnego miksera, znajdowały się tam wielkie księgi z recepturami i przepisami. Przedszkolaki zobaczyły także lodówki pełne szczepionek, probiotyków i niektórych antybiotyków. Na koniec wizyty wszyscy otrzymali skromne podarunki, na które dzieci bardzo się ucieszyły i pięknie podziękowały. Wizyta w aptece, niczym w świat mikstur i czarodziejskich receptur, była dla dzieci pouczającą, ale także pełną wyobrażeń wyprawą.

mgr Elżbieta Szmyd

mgr Ewelina Śliwa

28 listopada 2019r. w naszej grupie odbyły się bardzo wyjątkowe zajęcia… zajęcia sportowe ANIMAL FLOW, które poprowadził Pan Sebastian Biernat, tata naszego wychowanka. Pan Sebastian jest trenerem integracji sensorycznej i na co dzień pracuje z dziećmi.  Dla naszej grupy również przygotował fantastyczne zajęcia. Było dużo ruchu, mnóstwo radości podczas wykonywania ćwiczeń i coś, co wzbudziło największą atrakcję… elementy akrobatyki, które Pan Sebastian wykonywał wraz z dziećmi. Wszystkie przedszkolaki były zachwycone!!!

DZIĘKUJEMY!!!