Poprzedni tydzień w grupie VII upłynął pod hasłem „Owocowy zawrót głowy”. W związku z nadchodzącą jesienią, postanowiliśmy spróbować darów naszych sadów, dlatego na zajęciach pojawiły się pyszne jabłka, soczyste gruszki, fioletowe śliwki i winogrona. Wykorzystaliśmy niemal wszystkie zmysły – dotykaliśmy, wąchaliśmy, dokładnie przyglądaliśmy się owocom. Ale najważniejsze było oczywiście smakowanie! Teraz już wiemy, co może być słodkie, a co kwaśne, co jest soczyste, a co mięciutkie. Jedno jest pewne: w towarzystwie zawsze smakuje lepiej!

mgr Aleksandra Karabinowska

60334415 1240648542751838 6484049987184361472 n

15 maja obchodzony jest jako Międzynarodowy Dzień Rodziny – to święto zainspirowało aktywnych członków Stowarzyszeni Klanza do przygotowania atrakcyjnych wydarzeń na placach różnych miast, placówek szkolnych i przedszkolnych w Polsce. W tym dniu dzieci z grupy IV integracyjnej zaprosiły dzieci z grupy VII specjalnej do zatańczenia prostych tańców integracyjnych i wspólnych zabaw z wykorzystaniem animacyjnej chusty Klanza w auli naszego przedszkola.

Razem świętowaliśmy Ogólnopolski Dzień Tańców z Klanzą podczas radosnych zabaw sprzyjających uwrażliwieniu dzieci na akceptację i tolerancję dla rówieśników o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Piskom, śmiechom i podskokom nie było końca! Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie.

mgr Dorota Olajossy

mgr Agata Widła

W piątek 23.11 wraz z dziećmi do przedszkola przyszli niezwykli goście - ich pluszowi przyjaciele! Wspólnie z nimi braliśmy udział w różnych zabawach, nakarmiliśmy wszystkie zabawki, a na koniec stworzyliśmy pysznego misia z wafli ryżowych, prażonej ciecierzycy, banana, rodzynek i przepysznej nutelli. Dzieci bardzo starannie kroiły banany, smarowały wafle kremem czekoladowym i układały rodzynki i banany. Przedszkolaki spisały się na medal! Mogą być wspaniałymi pomocnikami w kuchni!

Mgr Danuta Cop

46692431 2195349404013429 3882075043110322176 n

W poniedziałek 26 listopada 2018r. odbyły się w grupie VII i VIII zajęcia otwarte, w których uczestniczyły Dzieci wraz ze swoimi Rodzicami. Na czas zajęć aula naszego przedszkola zamieniła się w prawdziwe „ Królestwo dla Wiewiórki”, w którym nie zabrakło radości, muzyki i tańca.  Zaproponowane zabawy umożliwiły aktywną i radosną integrację uczestników. Była to też niewątpliwie inspiracja dla Rodziców, jak mogą efektywnie spędzać z dzieckiem czas, wykorzystując do tego  przedmioty z najbliższego otoczenia.

W trakcie zabaw dzieci miały możliwość  doświadczyć wrażeń  dotykowych, słuchowych oraz ruchowych. Z dużym zaangażowaniem, uczestnicy wspólnie wykonali eksperyment pt.  „Magiczna Piana”, który dostarczył każdemu wspaniałych i barwnych wrażeń wzrokowych. Mamy nadzieję że będzie to miłe wspomnienie wspólnie spędzonych chwil. Propozycją sposobu spędzania czasu wolnego, było również karmienie orzechami naszej kartonowej wiewiórki. Dzieci nie tylko miały szansę aby zadbać o brzuszek zwierzątka, ale również mogły poćwiczyć umiejętności matematyczne, poprzez skrupulatne przeliczanie orzeszków zebranych do koszyczka. Zajęcia zakończyły się żywiołową i radosną zabawą  z chustą Klanzy , w trakcie której  nastąpiło wachlowanie, podrzucanie papierowych orzechów  i tworzenie nad głową dzieci kolorowego wiru.

Bardzo dziękujemy Rodzicom za przybycie i wspólnie spędzony czas!

mgr Justyna Krzemień
mgr Liwia Kwaśniak
mgr Agata Widła

We wtorek 20 listopada grupa VII i VIII odwiedziła Krainę Zabaw Dziecięcych „Anikino”. Wycieczka od początku do końca była źródłem radości i żywiołowej zabawy. Przez dwie godziny dzieci niestrudzenie wspinały się, przechodziły przez tunele, zjeżdżały ze zjeżdżalni, bawiły się w basenie z kuleczkami, huśtały się na huśtawkach i hamakach. Wielką atrakcją były liczne zabawki do manipulowania i wprawiania w ruch. Nie brakowało też chętnych dzieci do jeżdżenia na koniku i do robienia rajdów na dużych, kolorowych samochodach. W czasie pobytu w sali zabaw dzieci uczyły się również zasad bezpieczeństwa i nawiązywania relacji podczas wspólnych działań. Po skończonej zabawie dzieci wróciły do przedszkola zmęczone, ale zadowolone. Mamy nadzieję, że czas zimy nie będzie przeszkodą do organizowania wycieczek i już myślimy o następnym wyjściu!

mgr Justyna Krzemień
mgr Liwa Kwaśniak

47226238 770652739949527 7988649366812360704 n

Wycieczki i wyjścia poza budynek przedszkola są bardzo atrakcyjną formą spędzania czasu dla dzieci z grupy VII i VIII. W  miesiącu listopadzie dzieci miały możliwość uczyć się właściwego i bezpiecznego korzystania z komunikacji miejskiej podczas wycieczki do Zespołu Szkół Specjalnych przy ul. Telimeny w Krakowie. W Szkole im. Św. Franciszka z Asyżu odbyły się zajęcia integracyjne, których tematem była deszczowa jesień. „Ciągle pada”- to hasło towarzyszyło nam podczas tańców, piosenek i wspólnych zabaw. Każde dziecko znalazło dla siebie coś interesującego: zabawy muzyczne, ruchowe, plastyczne, a wszystkich zawsze cieszą zabawy z chustą Klanzy. Dużą atrakcją był też na pewno przejazd tramwajem, który dla żadnego dziecka nie był za długi. Cała wyprawa była świetną lekcją  umiejętności społecznych!

mgr  Justyna Krzemień
mgr Liwia Kwaśniak