W środę 18.12.2019 r. w grupie VIII było bardzo uroczyście, był to bowiem dzień Wigilii przedszkolnej. Z tej okazji dzieci obejrzały Jasełka w wykonaniu grupy IV. Wspaniałym momentem było wspólne kolędowanie, dzielenie się opłatkiem i składanie świątecznych życzeń, a także czas wspólnego posiłku. Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych, ale również, co najważniejsze, wzmacniają bliskie i serdeczne relacje.

mgr Justyna Krzemień

W dniu 12.12.2019 roku w grupie VIII odbyły się zajęcia otwarte z rodzicami. Podczas wspólnej zabawy udaliśmy się w podróż do zimowej krainy. W trakcie zabaw dzieci miały możliwość doświadczyć wielu wrażeń zmysłowych. Z dużym zaangażowaniem wspólnie z rodzicami dzieci stworzyły sztuczny śnieg oraz zimowe obrazy na folii. W czasie zajęć było bardzo wesoło, a co najważniejsze wszyscy świetnie się bawili.

Dziękujemy rodzicom za obecność oraz wspólnie spędzony czas!

mgr Justyna Krzemień

W dniu 26 listopada 2019 r. odziały specjalne wraz z grupą VI udały się do Staromiejskiego Centrum Kultury Młodzieży na warsztaty dla dzieci pod tytułem „Kolorowe Indie”. Podczas oglądania przedstawienia, występu grupy tanecznej, a także słuchania indyjskich przebojów mieliśmy okazję udać się w krótką podróż po Indiach, by móc bliżej poznać indyjską kulturę oraz zwyczaje.

mgr Ewelina Kuś

Poprzedni tydzień w grupie VII upłynął pod hasłem „Owocowy zawrót głowy”. W związku z nadchodzącą jesienią, postanowiliśmy spróbować darów naszych sadów, dlatego na zajęciach pojawiły się pyszne jabłka, soczyste gruszki, fioletowe śliwki i winogrona. Wykorzystaliśmy niemal wszystkie zmysły – dotykaliśmy, wąchaliśmy, dokładnie przyglądaliśmy się owocom. Ale najważniejsze było oczywiście smakowanie! Teraz już wiemy, co może być słodkie, a co kwaśne, co jest soczyste, a co mięciutkie. Jedno jest pewne: w towarzystwie zawsze smakuje lepiej!

mgr Aleksandra Karabinowska

60334415 1240648542751838 6484049987184361472 n

15 maja obchodzony jest jako Międzynarodowy Dzień Rodziny – to święto zainspirowało aktywnych członków Stowarzyszeni Klanza do przygotowania atrakcyjnych wydarzeń na placach różnych miast, placówek szkolnych i przedszkolnych w Polsce. W tym dniu dzieci z grupy IV integracyjnej zaprosiły dzieci z grupy VII specjalnej do zatańczenia prostych tańców integracyjnych i wspólnych zabaw z wykorzystaniem animacyjnej chusty Klanza w auli naszego przedszkola.

Razem świętowaliśmy Ogólnopolski Dzień Tańców z Klanzą podczas radosnych zabaw sprzyjających uwrażliwieniu dzieci na akceptację i tolerancję dla rówieśników o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Piskom, śmiechom i podskokom nie było końca! Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie.

mgr Dorota Olajossy

mgr Agata Widła

W piątek 23.11 wraz z dziećmi do przedszkola przyszli niezwykli goście - ich pluszowi przyjaciele! Wspólnie z nimi braliśmy udział w różnych zabawach, nakarmiliśmy wszystkie zabawki, a na koniec stworzyliśmy pysznego misia z wafli ryżowych, prażonej ciecierzycy, banana, rodzynek i przepysznej nutelli. Dzieci bardzo starannie kroiły banany, smarowały wafle kremem czekoladowym i układały rodzynki i banany. Przedszkolaki spisały się na medal! Mogą być wspaniałymi pomocnikami w kuchni!

Mgr Danuta Cop