Samorządowe Przedszkole nr 14 w Krakowie

Get Adobe Flash player

mgr Urszula Matoga

  • nauczyciel stażysta
  • magister Pedagogiki Przedszkolnej i Wczesnoszkolnej
  • w pracy z dziećmi wykorzystuje:
    • Metodę Dobrego Startu Marty Bogdanowicz,
    • Elementy „Dziecięcej Matematyki” Edyty Gruszczyk-Kolczyńskiej,
    • Metodę Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne,
    • Metodę gimnastyki twórczej Rudolfa Labana,
    • Pedagogikę Zabawy KLANZA.

mgr Paulina Sienniak

  • nauczyciel kontraktowy
  • ukończyła studia magisterskie Pedagogika Specjalna o specjalizacji Oligofrenopedagogika oraz studia podyplomowe Pedagogika Przedszkolna i Wczesnoszkolna,
  • w pracy z dziećmi wykorzystuje:
    • Metodę Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne,
    • Metodę Dobrego Startu M. Bogdanowicz,
    • Program aktywności M.Ch. Knillów,
    • Pedagogikę zabawy KLANZA,
    • Elementy Arteterapii.

Patrykiewicz 45x65Kopiowanie

mgr Patrycja Nowak

  • nauczyciel kontraktowy
  • ukończyła studia licencjackie na kierunku Pedagogika Społeczno-Opiekuńcza z Pedagogiką Szkolną oraz studia magisterskie na kierunku Pedagogika Przedszkolna i Wczesnoszkolna,
  • ukończyła kurs metodyczny z j. angielskiego umożliwiający prowadzenie j. angielskiego w przedszkolu,
  • w pracy z dziećmi chętnie wykorzystuje metody związane z edukacją artystyczną:
    • pedagogika zabawy KLANZA,
    • metoda aktywnego słuchania muzyki Batii Strauss,
    • metoda wychowania muzycznego Carla Orffa).

mgr Monika Banasik

  • nauczyciel kontraktowy
  • ukończyła studia magisterskie na kierunku Wychowanie Przedszkolne i Wczesnoszkolne z terapią pedagogiczną na Wyższej Szkole Nauk Społecznych "Pedagogium" w Warszawie,
  • w pracy z dziećmi stosuje:
    • Metodę Dobrego Startu prof. M. Bogdanowicz,
    • "Dziecięcą Matematykę" prof. E. Gruszczyk-Kolczyńskiej,
    • pedagogikę zabawy KLANZA.

Małgorzata piotrowskamgr Małgorzata Piotrowska

  • nauczyciel mianowany
  • magister Wychowania Przedszkolnego i Wczesnoszkolnego,
  • pracuje nowatorskimi metodami tj.:
    • Pedagogika zabawy KLANZA,
    • "Dziecięca matematyka" Edyty Gruszczyk-Kolczyńskiej,
    • Edukacja przez ruch Doroty Dziamskiej,
    • Ruch Rozwijający Weroniki Sherborne,
    • Aktywne słuchanie muzyki Batii Strauss.

mgr Marta Bielecka

  • nauczyciel kontraktowy
  • magister pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej,
  • w pracy z dziećmi między innymi wykorzystuje:
    • Metodę Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne,
    • Metodę Dobrego Startu Marty Bogdanowicz,
    • Edukację Przez Ruch Doroty Dziamskiej,
    • Pedagogikę Zabawy KLANZA,
    • Edukację matematyczną Edyty Gruszczyk-Kolczyńskiej.

mgr Marlena Ziaja

  • nauczyciel kontraktowy
  • logopeda, neurologopeda,
  • ukończyła studia licencjackie na kierunku filologia polska, specjalność: nauczycielska z logopedią oraz studia magisterskie na kierunku filologia polska, specjalność: logopedia, a także studia podyplomowe: neurologopedia z elementami tyflologopedii.

mgr Justyna Krzemień

  • nauczyciel mianowany
  • magister Pedagogiki Specjalnej o specjalności Oligofrenopedagogika,
  • w pracy z dziećmi z autyzmem stosuje metody:
    • Metodę Stymulacji Polisensorycznej,
    • Alternatywne Metody Komunikacji AAC,
    • Programy Aktywności M. i Ch. Knill'ów,
    • metodę Ruchu Rozwijającego W. Sherborne,
    • terapię ręki,
    • metodę kinezjologii edukacyjnej,
    • program integracji odruchów wg Sally Goddard,
    • metodę Dobrego Startu M. Bogdanowicz,
    • elementy pedagogiki zabawy KLANZA.

mgr Irena Surdej

  • nauczyciel dyplomowany
  • logopeda, neurologopeda
  • magister Pedagogiki Przedszkolnej i Wczesnoszkolnej
  • ukończyła studia podyplomowe: Pedagogika opiekuńczo-wychowawcza oraz Logopedię
  • w pracy z dzieckiem stosuje metody:
    • symultaniczno- sekwencyjną J.Cieszyńskiej,
    • werbo-tonalną,
    • Metodę Dobrego Startu,
    • stymulację polisensoryczną,
    • Edukacja przez ruch, obraz i dźwięk Doroty Dziamskiej,
    • metodę Batti Strauss,
    • metodę kinezjologii edukacyjnej Dennisona.

mgr Gabriela Nizińska - Małota

  • nauczyciel dyplomowany
  • pedagog specjalny, terapeuta integracji sensorycznej, rehabilitant,
  • pracuje Metodą Integracji Sensorycznej.

Ewelina-liwamgr Ewelina Śliwa

  • nauczyciel mianowany
  • magister Pedagogiki Przedszkolnej i Wczesnoszkolnej
  • w pracy z dziećmi wykorzystuje:
    • Metodę Dobrego Startu prof Marty Bogdanowicz,
    • Edukacja przez Ruch Doroty Dziamskiej,
    • metodę Edyty Gruszczyk – Kolczyńskiej i Ewy Zielińskiej,
    • metodę Aktywizacji Ruchowej Rudolfa Labana,
    • Ruch Rozwijający Weroniki Sherborne,
    • Pedagogikę zabawy KLANZA,
    • techniki twórczego myślenia.

mgr Ewelina Kuś

  • nauczyciel kontraktowy
  • ukończyła studia I stopnia na kierunku pedagogika specjalna: specjalność oligofrenopedagogika i pedagogika wczesnoszkolna,
  • absolwentka studiów II stopnia na kierunku pedagogika specjalna o specjalności wczesne wspomaganie rozwoju dziecka,
  • w pracy z dziećmi z autyzmem wykorzystuje:
    • metodę Stymulacji Polisensorycznej,
    • metodę Ruchu Rozwijającego W. Sherborne,
    • Alternatywne i wspomagające metody komunikacji (AAC),
    • Programy Aktywności M. i Ch. Knillów,
    • terapię ręki,
    • elementy pedagogiki zabawy KLANZA.

mgr Elżbieta Szmyd

  • nauczyciel stażysta
  • ukończyła studia I stopnia na kierunku Pedagogika Specjalna: specjalność Oligofrenopedagogika i Pedagogika Wczesnoszkolna,
  • absolwentka studiów II stopnia na kierunku Wczesne Wspomaganie Rozwoju Dziecka,
  • w pracy z dziećmi wykorzystuje:
    • metodę Stymulacji Polisensorycznej,
    • metodę Ruchu Rozwijającego W. Sherborne,
    • Edukację przez ruch D. Dziamskiej,
    • Alternatywne metody komunikacji (AAC) – gesty systemu Makaton, symbole PCS,
    • Programy Aktywności M. i Ch. Knillów,
    • Umuzykalnianie dzieci metodą C. Orffa.

mgr Elwira Siodmok

  • nauczyciel kontraktowy
  • terapeuta integracji sensorycznej,
  • ukończyła studia na kierunku pedagogika, specjalność: terapia pedagogiczna z pedagogiką specjalną,
  • ukończyła szkolenia i warsztaty:
    • Integracja Sensoryczna - I i II stopień,
    • Stymulacja Systemu Taktylnego,
    • Program szkolny integracji odruchów wg dr Sally Goddard,
    • Solisten Training (wstępne szkolenie Treningu Tomatis),
    • "Zrozumieć autyzm" w ujęciu HANDLE,
    • Terapia Integracji Sensorycznej w pracy z dzieckiem autystycznym,
    • Logopedia a integracja sensoryczna.

mgr Dorota Olajossy

  • nauczyciel mianowany
  • magister Pedagogiki Wychowania Przedszkolnego,
  • ukończyła studia podyplomowe: Edukacja Integracyjna,
  • propagator nowoczesnych metod pracy z dzieckiem,
  • kreator innowacyjnych technik i form plastycznych.

mgr Beata Madej

  • nauczyciel mianowany
  • ukończyła jednolite studia magisterskie na kierunku Pedagogika Przedszkolna i Wczesnoszkolna, studia licencjackie na kierunku Pedagogika Społeczno - Opiekuńcza oraz studia podyplomowe na kierunku Organizacja i Zarządzanie w Oświacie,
  • w pracy z dziećmi stosuje metody:
    • Pedagogika zabawy KLANZA,
    • Edukacja przez ruch Doroty Dziamskiej,
    • "Dziecięca matematyka" prof. Edyty Gruszczyk-Kolczyńskiej,
    • Metoda Dobrego Startu prof. Marty Bogdanowicz,
    • różnorodne techniki plastyczne.

20150811 104334mgr Anna Zachara

  • nauczyciel mianowany
  • magister Rehabilitacji Ruchowej,
  • w swojej pracy terapeutycznej stosuje różnorodne metody rewalidacyjne dostosowane do indywidualnych potrzeb i możliwości dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi,
  • w pracy z dziećmi stosuje metody:
    • PNF-Proprioceptywnego Nerwowo-Mięśniowego Torowania Ruchu,
    • Integracji Odruchów Pierwotnych wg Sally Goddard Blythe,
    • Metody Ruchu Rozwijającego W. Sherborne.
mgr Aleksandra Karabinowska
  • nauczyciel stażysta
  • pedagog specjalny, neurologopeda
  • absolwentka Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie oraz Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach
  • w pracy z dziećmi z autyzmem wykorzystuje:
    • Metodę Stymulacji Polisensorycznej,
    • Programy Aktywności M. i Ch. Knillów,
    • Alternatywne Metody Komunikacji (PECS, Makaton), 
    • elementy terapii behawioralnej.

mgr Agnieszka Myca

  • nauczyciel stażysta
  • psycholog,
  • magister Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego,
  • ukończyła studia podyplomowe: Przygotowanie Pedagogiczne do Zawodu Nauczyciela, Oligofrenopedagogika - Edukacja i Rewalidacja Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną,
  • w pracy z dziećmi stosuje metody:
    • Treningu Umiejętności Społecznych,
    • Stosowanej Analizy Zachowania,
    • Arteterapii.

mgr Agata Gaweł

  • nauczyciel kontraktowy
  • ukończyła studia licencjackie na kierunku Pedagogika Opiekuńczo-Wychowawcza oraz studia magisterskie o specjalności Edukacja Wczesnoszkolna,
  • ukończyła kurs I pomocy przedmedycznej,
  • w swojej pracy wykorzystuje twórcze metody:
    • aktywności ruchowej (gimnastyka twórcza wg R. Labana, metoda W. Sherborne, metoda opowieści ruchowej Thulina),
    • pedagogikę zabawy KLANZA,
    • różnorodne techniki plastyczne.

received 1523741087648832

lic. Dominika Stańczak

  • nauczyciel kontraktowy
  • ukończyła studia licencjackie na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie na kierunku pedagogika specjalna (specjalność - olifofrenopedagogika, pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna),
  • kontynuuje studia magisterskie na kierunku pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna na Akademii Ignatianum,
  • w pracy z dziećmi chętnie wykorzystuje: 
    • Metody Aktywizujące,
    • "Dziecięcą matematykę" Edyty Gruszczyk-Kolczyńskiej, 
    • Ruch Rozwijający Weroniki Sherborne,
    • ciekawe nowo poznane metody plastyczne.

Copyright © 2014 - s.przeczek@gmail.com