Na przełomie maja i czerwca br. w grupie III odbył się konkurs fotograficzny „Kwiaty krakowskich łąk i ogrodów”. Konkurs był jednym z elementów projektu edukacyjnego „Technikoludek, czyli przedszkolak w świecie technologii” i jednocześnie łączył się z  ealizacją zadań ogrodniczych podejmowanych w grupie. Dzieci z pomocą rodziców wykonywały zdjęcia kwiatów podczas rodzinnych spacerów i drogi do przedszkola, odszukiwały ich nazwy. Wszystkie zdjęcia stworzyły galerię, którą można było podziwiać w holu przedszkola. W piątek 18 czerwca nastąpiło uroczyste rozwiązanie konkursu oraz wręczenie dyplomów i nagród. Poniżej podajemy wyniki konkursu:

I miejsce – Alex G.M.

II miejsce – Laura K.

III miejsce – Maja K.

Wyróżnienia otrzymali: Andrii A., Kacper W., Pola P., Lusia S., Bartuś M.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu zdobytych umiejętności!

mgr Inga Kwiecień

W dniu 17 czerwca 2021 roku w naszej grupie odbyły się zajęcia dydaktyczne w ramach pilotażowego programu wspierania doradztwa zawodowego w przedszkolach „Poznaję, doświadczam, wybieram – wędrówka po świecie zawodów”. Nasze przedszkolaki poznały zawód florysty, który wspaniale łączy się ze zdobytą przez dzieci wiedzą w czasie realizacji projektu edukacyjnego „Ogrodnik”. Przedszkolaki wykazały się znajomością różnych gatunków kwiatów, poznały narzędzia potrzebne do przygotowania bukietów, zagrały na bum bum rurkach i kubkach, a także zrealizowały tajemnicze zamówienie na matematyczny bukiet. Na koniec zajęć wszystkie przedszkolaki podzielone na zespoły przygotowały własne kompozycje kwiatowe w koszyczkach, które podarowały gościom odwiedzającym przedszkole. Zajęcia były pełne emocji, a dodatkowo po nich podsumowaliśmy projekt „Ogrodnik” – dzieci obejrzały film podsumowujący ich ogrodnicze działania i otrzymały medale. Dzięki realizacji projektu i zajęć, przedszkolaki poszerzyły wachlarz zawodów, które może w przyszłości będą wykonywać.

mgr Inga Kwiecień

Dnia 9 czerwca 2021 roku w grupie III odbyły się warsztaty o życiu mrówek, przeprowadzone przez Centrum Edukacji Ekologicznej ,,SYMBIOZA”. Przedszkolaki za pomocą lupy oglądały mrówki, przeliczały, ile mają odnóży, a następnie porównywały z wyglądem pająka. Zobaczyły dom mrówek oraz poznały przyrząd do łapania małych owadów. Na koniec spotkania każdy przedszkolak wykonał z gazety postać mrówki. Z pewnością po tych zajęciach dzieci zapamiętały wiele ciekawostek o mrówkach.

mgr Beata Madej

7 czerwca 2021 r. w grupie III odbyły się kolejne zajęcia z robotyki. Tym razem, po przypomnieniu sobie zasad, których należy przestrzegać podczas zajęć i obejrzeniu filmiku instruktażowego dzieci rozpoczęły przygodę z budowaniem przy pomocy klocków LEGO: radośnie machającej małpki. Wszystkie przedszkolaki wykazały się dużym skupieniem, wyobraźnią przestrzenną i zdolnościami manualnymi. Dzięki doskonałej pracy zespołowej, wszystkim udało się poprawnie wykonać zadanie. Kto wie, może w przyszłości któryś z naszych przedszkolaków, rzeczywiście zbuduje super, fajnego robota?

mgr Inga Kwiecień

W dniu 2 czerwca 2021 roku nasze przedszkolaki kontynuowały zabawę z okazji Dnia Dziecka. Tym razem spotkaliśmy się z artystą cyrkowym, który wykonał pokaz swoich umiejętności: żonglował piłkami, maczugami, kręcił talerzami trzymając je na palcu, nosie, a nawet brodzie. Po pokazie przedszkolaki mogły się same zmierzyć z cyrkowymi zadaniami, co przyniosło wszystkim wiele radości. Na koniec każdy przedszkolak otrzymał wymarzony balon i wykonaliśmy wspólne zdjęcie z cyrkowcem.

mgr Beata Madej

Dzieci są jak motyle na wietrze.

Niektóre potrafią latać wyżej, niż inne,

Ale każde z nich lata najlepiej jak może…

Każde jest inne.

Każde jest wyjątkowe.

Każde jest piękne.

W dniu 1 czerwca 2021 r. z okazji Światowego Dnia Dziecka nasze, wyjątkowe przedszkolaki świetnie bawiły się od samego rana. Tego dnia, nie mało było atrakcji. Balonowe szaleństwo podczas zajęć, malowanie twarzy, bajka pt. „Różyczka w szponach sieci” - przygotowana przez nauczycieli i specjalistów dla Wszystkich Dzieci Samorządowego Przedszkola Nr 14, uroczyste zakończenie i rozdanie nagród w ramach akcji „Rowerowy Maj”, nowe zabawki do sali, a nawet niespodzianki kulinarne tj. śmieszne kanapki, lody, truskawki w czekoladzie, bita śmietana i toffi. Nie zabrakło także zabaw na świeżym powietrzu i skoków na trampolinie. Miłą niespodziankę dzieciom sprawili także Rodzice kolorowymi naklejkami z bajkami i zwierzątkami.

Wspomnienia z tak wypełnionego atrakcjami Dnia Dziecka zostaną z nami na długo!

Jeszcze raz: WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO dla Wszystkich Milusińskich!