Długo wyczekiwana wycieczka odbyła się 18.06.2021 r. Pojechaliśmy do Teatru Praska 52 na niemy spektakl Gino i Suzi. Kucharze. Można by się zastanawiać, czy to dobry wybór dla dzieci, jednak sala wypełniona śmiechem, podczas komediowych scen mówi sama za siebie. Widok tworzącej się scenerii na naszych oczach w rytmie swingu był zaskakujący i wysmakowany. Niezwykłym przedsięwzięciem było wplecenie wątku zmiany kuchni na obszar wodny, gdy przez chwilę zapadła cisza, a następnie dzieci z niezwykłym przejęciem zaczęły odgadywać: to morze, tam meduza z parasolki, ławica ryb ze sztućców… Aktorzy do ostatniej chwili spektaklu trzymała widownię w skupieniu i wypełniają czas śmiesznymi gagami. A po spektaklu, artyści Agnieszka Cianciara –Fröhlich i Jonathan Fröhlich zasiedli na deskach teatralnej sceny i opowiadali o kulisach swojej pracy, oraz udzielali odpowiedzi na pytania dzieci, a były one zaskakujące.

mgr Małgorzata Batóg

mgr Adrianna Dzień

10 czerwca odbyły się warsztaty „Tropami leśnych zwierząt”. To niecodzienne doświadczenie, ukazało wiele ciekawostek o leśnych zwierzętach. Poznaliśmy: borsuka, sarnę, wilka, jelenia, dzika, i wiewiórkę. Dzieci miały możliwość dowiedzieć się, jakie zwyczaje mają te zwierzęta oraz jakie zostawiają ślady, dotykając odlew gipsowy. Przedszkolaki w praktyczny sposób korzystały z zajęć, rozpoznawały odgłosy zwierząt oraz próbowały doskoczyć tak daleko jak jeleń czy wilk. Każdy miał możliwość dotknąć poroża jelenia. Z największą przyjemnością dzieci kształtowały tropy zwierząt ze ściółki leśnej.

mgr Adrianna Dzień

7 czerwca 2021 r. dzieci uczestniczyły w kolejnych zajęciach z robotyki. Po oglądnięciu krótkiej animacji oraz przypomnieniu zasad obowiązujących podczas zajęć dzieci przystąpiły do budowania małpki. Wszystkie przedszkolaki sumiennie wypełniały przydzielone zadania i sprawnie poszukiwały niezbędnych klocków LEGO, pracując w małych zespołach. Największą zaś radość sprawił im efekt końcowy – machająca małpka. Dzięki zajęciom dzieci rozwijały wyobraźnię przestrzenną, motorykę małą oraz umiejętność zgodnej współpracy w zespole.

mgr Agata Gaweł

mgr Adrianna Dzień

2 czerwca to kolejny dzień atrakcji. Do przedszkola przybył Artysta Cyrkowy, żonglował piłkami, maczugami. Kręcił talerzami, utrzymując je na palcu, nosie, brodzie. Natomiast diabolo poszybowało tak wysoko, że aż wydawało się zupełnie malutkie. Niemałe wrażenie wywarł na chłopcach flowerstick. Dziewczynki jednak rozpływały się z zachwytu oglądając taniec z wielobarwnymi wstążkami. Nadeszła jednak chwila, kiedy to dzieci zmierzyły się ze wspaniałymi cyrkowymi akcesoriami. Wcieliły się w rolę żonglerów, szczudlarzy, kręciły talerzami, po prostu każdy znalazł coś dla siebie.

mgr Adrianna Dzień

Dzień Dziecka to jeden z najradośniejszych dni, na który czekają wszystkie przedszkolaki. W tym dniu dzieci powinny być szczególnie uśmiechnięte, radosne i szczęśliwe. Wszystkim zależy, aby był to dzień pełen atrakcji, wyjątkowy i długo wspominany.

Cały dzień był wyjątkowy, nawet posiłki były inne niż zwykle. Kolorowe kanapki, lody, babeczki i truskawki w czekoladzie bardzo smakowały dzieciom. Tego dnia wzięliśmy udział w zabawach sportowych, za które każdy przedszkolak otrzymał dyplom. Po zajęciach zostaliśmy zaproszeni do grupy V integracyjnej na wspólne oglądanie bajki przygotowanej specjalnie na ten dzień przez nauczycieli przedszkola. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem i w skupieniu oglądały bajkę. Na uwagę zasługuje również ich spostrzegawczość - bez problemu bowiem rozpoznały po imieniu swoje przebrane Panie. Nie zawsze mogą przecież zobaczyć nauczycielki w tak niecodziennej roli. Dzięki sprzyjającej pogodzie mogliśmy udać się do ogrodu przedszkolnego w celu wręczenia nagród za udział w akcji „Rowerowy Maj” wraz z wszystkimi wychowankami grup przedszkolnych. Każdy przedszkolak mógł wylosować dla siebie jajko z niespodzianką, którą zabrał do domu.

Mamy nadzieję, że ten dzień nasze przedszkolaki zapamiętają jako radosny i pełen miłych wrażeń.

mgr Marta Bielecka

Chęć sprawiania przyjemności swoim najbliższym, okazywania im miłości i przywiązania ma swoje odzwierciedlenie w uroczystości, która przygotowywana jest każdego roku – to Święto Mamy i Taty. Ta wyjątkowa uroczystość w naszym przedszkolu obyła się już 21 maja. Pełne wdzięczności dzieci z zapałem przygotowały się do zbliżającego się święta. Dzieci skomponowały oraz nadały kształt upominkom w postaci mydełek oraz przygotowały krótki program artystyczny, podczas którego recytowały wierszyki, śpiewały, tańczyły i grały na instrumentach. Mimo, iż w tym roku rodzice nie byli osobiście obecni na uroczystości, dzieci dołożyły wszelkich starań, by  to Święto było wyjątkowe.

mgr Małgorzata Batóg