Dnia 11 czerwca w grupie VI odbyły się warsztaty przeprowadzone przez Centrum Edukacji Ekologicznej ,,SYMBIOZA”. Dzieci miały możliwość poznania fascynującego świata małych, ale za to bardzo silnych owadów - mrówek. Przedszkolaki za pomocą lupy oglądały mrówki, przeliczały, ile mają odnóży, a następnie porównywały z wyglądem pająka. Zobaczyły dom mrówek oraz poznały przyrząd do łapania małych owadów. Na koniec spotkania dzieci z gazet wykonywały mrówki. Wszystkim bardzo podobały się zajęcia i na pewno każdy zapamiętał wiele ciekawostek z życia mrówek.

mgr Małgorzata Piotrowska

7 czerwca 2021 roku grupa VI wzięła udział w kolejnych zajęciach z „Robotyki”. Dzieci miały możliwość wybudowania radośnie machającej małpki z klocków LEGO. Zadanie to okazało się łatwe dla dzieci, bowiem wszystkie zespoły wykonały to zadanie wspaniale. Wszystkie śmieszne małpki poruszały się i wydawały dźwięk. Po zakończonych warsztatach wszyscy byli bardzo zadowoleni i uśmiechnięci.

mgr Małgorzata Piotrowska

2 czerwca, zaraz po Dniu Dziecka, nasze przedszkole odwiedził Klaun, który zaprezentował różne magiczne sztuczki i akrobatyczne popisy, w których dzieci mogły brać udział. Dzieci chodziły na szczudłach, żonglowały pałeczkami i maczugami, kręciły talerzami i utrzymywały je na palcu. Jego ciekawe sztuczki i wesołe zabawy wzbudziły zachwyt przedszkolaków. Na pamiątkę tego wyjątkowego spotkania, każdy przedszkolak otrzymał balonową niespodziankę. Dzień ten dostarczył dzieciom wielu pozytywnych wrażeń i na długo zostanie w ich pamięci. Pamiętajmy, że „kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”.

mgr Małgorzata Piotrowska

27 maja dzieci z grupy VI uczestniczyły w kolejnych zajęciach z robotyki. Po przypomnieniu zasad i reguł obowiązujących podczas zajęć, przedszkolaki rozpoczęły budowę „krokodyla” z klocków. Wcześniej poznały bohatera swojej układanki podczas oglądania krótkiej animacji. Kiedy budowanie zostało zakończone, poznając kod do zaprogramowania ruchów swojego krokodyla rozpoczęła się zabawa, podczas której konstrukcja została wprowadzona w ruch. Podczas zajęć panowało duże skupienie i zaangażowanie małych konstruktorów. Na koniec każdy z uczestników z podziwem oglądał swoje dzieło. Dodatkowym atutem zajęć była praca zespołowa o charakterze integracyjnym.

mgr Monika Banasik

27 maja 2021 roku dzieci z grupy VI uczestniczyły w warsztatach edukacyjnych „Mali Mistrzowie – tramwajem do Mistrzejowic”. Podczas warsztatów dzieci poznały budowę tramwaju, poszerzyły swoja wiedzę na temat różnych rodzajów transportu publicznego oraz dowiedziały się, jakich zasad bezpieczeństwa należy bezwzględnie przestrzegać  podczas pobytu na budowie i w komunikacji miejskiej. Podczas spotkania dzieci uczestniczyły w rozmaitych zadaniach konstrukcyjnych i ruchowych. Prowadzący warsztaty zaprezentowali prezentację multimedialną na temat środków transportu. Zdobytą wiedzę podczas warsztatów i utrwalenie zasad bezpieczeństwa, dzieci miały okazje wykorzystać w praktyce podejmując samodzielną budowę linii tramwajowej. Rezultat ich pracy był zdumiewający. Na koniec każdy uczestnik warsztatów Mały Mistrz otrzymał pamiątkowy dyplom. Dzieci z entuzjazmem i zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciach zdobywając nowa wiedzę poprzez zabawę, chętnie odpowiadały na zadane pytania i udzielały poprawnych odpowiedzi.

mgr Monika Banasik

W dniu 26.05.2021 r. obchodziliśmy święto  naszych mam.  Niestety ze względu na warunki pandemii nie mogliśmy zaprosić rodziców na występy przygotowane specjalnie z tej okazji do przedszkola, ale nagraliśmy film dla rodziców i udostępniliśmy poprzez email i komunikator messenger. W przepięknej scenerii dzieci recytowały wiersze i śpiewały piosenki dla rodziców, nie zabrakło również tańców w wykonaniu małych aktorów (taniec belgijski i kowbojski). Przedszkolaki wykonały  bardzo ciekawą instrumentację, wykorzystując do tego drewniane pałeczki. Na koniec występów dzieci wykonały wzruszający taniec z sercami, które wcześnie  wykonały jako prezent dla swoich rodziców.