Biel i czerwień – nasze barwy,
Niechaj ka
żda z nich zagości
Dzi
ś w przedszkolu, w mieście, w Polsce
Na
 Święto Niepodległości!

W drugim tygodniu listopada, w naszej sali królowały barwy biało – czerwone. Przedszkolaki, jak przystało na prawdziwych Patriotów poznały historię naszego kraju, symbole narodowe oraz znaczenie ich barw. Nie zabrakło również zabaw z wykorzystaniem biało – czerwonych piórek oraz improwizacji tanecznych do pięknych utworów o Polsce. Dzieci z wielką radością wzięły udział w akcji „Szkoła do Hymnu”, wspólnie śpiewając hymn Polski, a na koniec uroczystości wykonały pracę plastyczną „Serce dla Polski”.

„- Kto Ty jesteś – Polak Mały” – nasze Przedszkolaki to zdanie w serca swe wpisały!

mgr Urszula Matoga

W pierwszym tygodniu listopada nasza grupa realizowała projekt edukacyjny „Necio.pl” który poświęcony był kształtowaniu kompetencji cyfrowych dzieci, z uwzględnieniem zasad bezpiecznego korzystania z Internetu. Czas pierwszych kontaktów z komputerem i Internetem jest doskonałym momentem, aby poprzez wspólną zabawę pokazać dzieciom pozytywne zastosowania Internetu oraz ostrzec je przed czyhającymi w sieci zagrożeniami. Bohaterem, który towarzyszył nam przez cały tydzień, był sympatyczny robot o imieniu Necio. Naszą przygodę rozpoczęliśmy od  wysłuchania bajki, dzięki której dowiedzieliśmy się, w jaki sposób powstał nasz robot i kto go stworzył. Rozmawialiśmy o tym, czym jest Internet i do czego służy, a także mieliśmy okazję sprawdzić, jak działa „sieć internetowa”, tworząc ją przy pomocy kłębka włóczki. Zapoznaliśmy się też z zagrożeniami, jakie niesie ze sobą nadużywanie urządzeń ekranowych i Internetu. Oprócz tego doskonaliliśmy swoje kompetencje matematyczne podczas zabaw z wykorzystaniem komputera i układaniem liczmanów, a także rozwijaliśmy logiczne myślenie oraz spostrzegawczość rozmieszczając na planszy obrazki w odpowiedni sposób. Każdy stworzył również swojego Necia, wycinając i sklejając jego poszczególne części z karty pracy. Natomiast na samym końcu wspólnie zbudowaliśmy robota, wykorzystując do tego pudełka oraz folię aluminiową. Sprawiło nam to wiele radości i nasz nowy przyjaciel na pewno  zostanie z nami na dłużej. Dodatkowo dzięki pomocy rodziców, którzy wraz z dziećmi wyszukali w swoich domach różnego rodzaju sprzęty i przedmioty zorganizowaliśmy w naszej sali Kącik Technologiczny. Znalazły się w nim urządzenia, które bardzo zaciekawiły przedszkolaków. Cały tydzień upłynął nam pod znakiem dobrej zabawy oraz radości z przyswajania nowej wiedzy.

mgr Urszula Matoga

2 października w naszym przedszkolu świętowaliśmy Światowy Dzień Uśmiechu, który obchodzony jest zawsze w pierwszy piątek października. To radosne święto stanowiło dobrą okazją do tego, by porozmawiać o naszych emocjach, które towarzyszą nam na co dzień. Zastanawialiśmy się nad tym, dlaczego czasem jesteśmy radośni, a innym razem jest nam smutno i czujemy się źle. Wspólnie stworzyliśmy również listę rzeczy, które zwykle poprawiają nam humor i nie myśląc zbyt długo, spróbowaliśmy zrealizować z niej jak najwięcej punktów. Mówiliśmy sobie komplementy, żartowaliśmy, a także zagraliśmy w wesołą grę, wcielając się w rolę żywych pionków. Losowaliśmy różne zadania, których wykonywanie wywoływało ogromny uśmiech na twarzach koleżanek i kolegów. Nie zabrakło również czasu na radosną zabawę przy wesołych piosenkach, a także na stworzenie uśmiechniętej pracy plastycznej, z którą zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia.

Tego dnia uśmiech naprawdę nie schodził nam z twarzy!

mgr Agata Gaweł

Buzia Wasza uśmiechnięta bo to dzień Waszego święta.

Przyjmijcie od nas te życzenia -

niech się spełnią wszystkie marzenia!

Ważna dzisiaj data taka, bo to przecież Dzień Chłopaka!

Dnia 30 września obchodziliśmy w naszej grupie szczególne święto - Dzień Chłopaka.
Z tej okazji chłopcy otrzymali od swoich Pań i koleżanek piękne życzenia, kolorowe dyplomy oraz drobny upominek w postaci latarki w wygrawerowanym imieniem. Z pewnością każdy chłopiec poczuł się wyjątkowy i z radością będzie wspominał ten dzień.

Serdecznie dziękujemy Panu Marcinowi za pomoc w organizacji tej uroczystości.

mgr  Urszula Matoga

Jesień, to już Jesień! Mnóstwo darów do nas niesie!

Pod koniec września nasze Przedszkolaki z wielką radością powitały Jesień, biorąc udział w licznych zabawach, m.in : układaniu listkowego szala dla Pani Jesieni, przeliczaniu i segregowaniu liści, tworzeniu kolorowej pracy plastycznej, a także układaniu portretu Pani Jesieni z wykorzystaniem różnorodnego materiału przyrodniczego. Efekt - cudowny!

Z pewnością po takim przywitaniu, Jesień zostanie z nami na dłużej!

mgr Urszula Matoga

Dnia 20 września obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Przedszkolaki z naszej grupy rozpoczęły świętowanie już w piątek 18 września i od samego rana uczestniczyły w wesołych zabawach. W tym wyjątkowym dniu nie mogło zabraknąć kolorowych balonów, którymi zostały obdarowane wszystkie dzieci. To właśnie one stały się motywem przewodnim wspólnych zabaw. Przedszkolaki wykonywały ćwiczenia ruchowe przy muzyce, a także rywalizowały ze sobą,  biorąc udział w konkurencjach sportowych z balonem w roli głównej. Dzieci miały szansę wykazać się zwinnością i sprawnością fizyczną oraz przypomnieć sobie zasady zdrowej rywalizacji. Radość, głośny śmiech, a także doping dla kolegów i koleżanek z drużyny świadczyły o wspaniałej zabawie. W nagrodę po zakończeniu zawodów wszyscy uczestnicy mogli stworzyć swój niepowtarzalny wesoły balon. Największą atrakcją było jednak malowanie obrazu przy użyciu balonów. Było wesoło i bardzo kolorowo. Na pamiątkę tego ważnego dnia każdy otrzymał odznakę Super Przedszkolaka.