Pieczemy pizzę – zajęcia kulinarne

W miesiącu lutym na naszych zajęciach kulinarnych dzieci robiły pizzę: kładły ulubione składniki na ciasto posmarowane sosem pomidorowym, na końcu posypywały całą pizzę obficie serem żółtym. Następnie tak przygotowane placki, z pomocą Pani Wioli oraz Pani Oli trafiały do pieca nagrzanego do bardzo wysokiej temperatury. Później była najprzyjemniejsza część naszych zajęć- degustacja! Dzieci z apetytem zjadły upieczoną pizzę. To był niezwykle smakowity dzień!

Wyjście do sali zabaw – Miasteczko dzieci

W lutym przedszkolaki z oddziałów specjalnych udały się do sali zabaw dziecięcych - Miasteczko dzieci. Celem wyjścia było rozwijanie i doskonalenie sprawności ruchowej, integracja dzieci poprzez wspólne zabawy,  stworzenie możliwości radosnego spędzenia czasu. Zadowolone, nieco zmęczone oraz pełne wrażeń dzieci wróciły do przedszkola.

Dzień babci i dziadka

Na zaproszenie wnucząt 19.01 przybyli do naszego przedszkola nasi najukochańsi dziadkowie. Przedszkolaki przedstawiły swój program artystyczny, w którym pokazali swoje umiejętności muzyczno-ruchowe. Dumni dziadkowie ze wzruszeniem podziwiali  występy swoich milusińskich, a przedszkolaki odważnie i bez tremy  prezentowały swoje umiejętności. Dzieci  dla swoich dziadków przygotowały laurki oraz wręczyły przygotowane  prezenty. Następnie wspólnie z dziadkami wykonały ozdobne lampiony. Słodki poczęstunek bardzo umilił nam wspólne spotkanie. Ten dzień pozostanie w pamięci na długo zarówno dla dzieci jak i dziadków.

mgr Joanna Fuczek

Bomba witaminowa - pyszna sałatka owocowa

Przedszkolaki z oddziałów specjalnych na kolejnych zajęciach kulinarnych przygotowały pyszną i zdrową sałatkę owocową. Dzieci umyły ręce, podwinęły rękawy i zabrały się za krojenie owoców, co sprawiło im nie lada przyjemność. Królowały jabłka, gruszki, ale nie zabrakło też bananów, kiwi oraz pomarańczy. Uśmiechnięte i pełne skupienia buzie pokazały, że zajęcia kulinarne bardzo się podobały. Sałatki były pyszne, a zapach roznosił się po całej sali.

mgr Justyna Krzemień

Wigilia to szczególnie uroczysty czas dla nas wszystkich. Tego dnia nasze pięknie ubrane dzieci od rana wyczuwały szczególną atmosferę kolęd i świątecznych przygotowań. Pomagały swoim Paniom tak jak umiały, przygotować salę, poczęstunek oraz żywy stroik na świąteczny stół. Do wigilijnego stołu w sali Grupy VII, zasiedliśmy z naszymi drogimi dziećmi w radosnej atmosferze. Dzieci były zadowolone, dopisywały im apetyty i świetnie się bawiły.

Serdecznie dziękujemy Rodzicom za wsparcie w przygotowaniu tej uroczystości. Na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia życzymy Państwu dużo zdrowia oraz radości i miłości każdego dnia.

mgr Ewelina Kuś

Bardzo dziękujemy grupie IV za zaproszenie nas na magiczne Jasełka, które oglądaliśmy z dużą ciekawością. Piękne kostiumy i rekwizyty zrobiły wrażenie na wszystkich uczestnikach tego niezwykłego wydarzenia. Historia narodzin Jezusa przeplatana była pięknie wykonanymi kolędami oraz tańcami we wspaniałej świetlnej oprawie. To było dla nas wszystkich niezapomniane przeżycie!