W dniu 02.12.2019r w grupie IV odbyło się spotkanie z górnikiem z kopalni soli w Wieliczce. Dzieci dowiedziały się, na czym polega praca górnika w kopalni: jak wygląda strój górnika od święta i do pracy oraz w jaki sposób wydobywa się sól.

mgr  Monika Banasik

25 listopada obchodzone jest święto Pluszowego Misia. Wszystkie dzieci przyniosły w tym dniu do przedszkola swojego ulubionego pluszowego misia. Każde z dzieci przedstawiło swojego ulubieńca kolegom. Opowiadali o swoim misiu, jak ma na imię i jak razem spędzają czas. To przytulanka, ale też „ktoś” bardzo bliski, a czasem niezastąpiony. Miś towarzyszy przedszkolakom zarówno w chwilach radości, jak i smutku. Dzieci  śpiewały piosenki dla swoich misiów, tańczyły z nimi i bawiły się w chowanego. Na koniec dla misiów i dzieci było „słodkie, małe co nieco”.

mgr Monika Banasik

Dzień 20 Listopada to ważna data w kalendarzu przedszkolaka, to Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Grupa IV ten dzień też obchodziła uroczyście. W tym dniu dzieci przyszły ubrane na niebiesko i cały dzień był poświęcony temu wydarzeniu. Dzieci obejrzały film o Prawach Dziecka, dowiedziały się, jakie mają prawa i co to znaczy. Wysłuchały wiersza M. Bryczkowskiego „O Prawach Dziecka”. Bawiły się przy muzyce M. Jeżowskiej „Wszystkie dzieci nasze są” oraz „Podajmy sobie ręce”. Przez cały dzień dzieci mogły bawić  się na „Szczęśliwej wyspie”.

mgr Monika Banasik

W piątek 8.11.2019 r. grupa IV zwiedzała Muzeum Lotnictwa Polskiego. Pan przewodnik opowiedział dzieciom wiele ciekawych historii np. kiedy powstał pierwszy samolot, ile waży samolot i z czego jest zbudowany. Dzieci miały okazję poznać wiele ciekawostek o samolotach, a także wejść i zwiedzić samolot w środku, zobaczyć miejsce dla pasażerów oraz kabinę pilotów. Wszyscy wrócili zadowoleni i pełni wrażeń.

mgr Małgorzata Piotrowska

W czwartek 7.11.2019 grupa IV brała udział w zajęciach sportowych SI. Podczas zajęć dzieci rozwijały sprawność ruchową i ćwiczyły równowagę, było mnóstwo frajdy i dobrej zabawy.

mgr Monika Banasik

Dnia 29.10.2019 roku grupa IV pojechała na wycieczkę do Muzeum Armii Krajowej w Krakowie. Po muzeum oprowadzała nas pani przewodnik, która opowiadała o bohaterach drugiej wojny światowej. Dzieci mogły zobaczyć eksponaty z drugiej wojny światowej, a szczególnie mundury, broń i wyposażenie żołnierzy. Potem odbyły się warsztaty plastyczne i prezentacja filmu o sławnym niedźwiedziu o imieniu Wojtek, który w czasie wojny służył w  polskim wojsku. Na koniec mogliśmy zagrać w grę planszową, która znajduje się na dziedzińcu muzeum. A oto kilka zdjęć z naszych warsztatów.