Dnia 15 stycznia 2020 roku grupa IV wybrała się na oglądanie  Szopek Krakowskich. Po wejściu na salę, gdzie znajdowała się wystawa, dzieci zachwyciły się tak dużą ilością szopek. Były szopki małe i duże, zrobione przez dzieci i dorosłych. Szopki były wykonane z drewna, tektury, papieru, bibuły, koronki, a także z wykorzystaniem tworzyw poddanych recyklingowi. Obejrzeliśmy wszystkie szopki, a z najpiękniejszymi mamy zdjęcia.

mgr Monika Banasik

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia w naszym przedszkolu odbyły się „Jasełka’’ w wykonaniu grupy IV. Mali aktorzy zaprezentowali się na scenie wcielając się w role Józefa, Maryi, aniołów, pasterzy, trzech króli (Kacpra, Melchiora, Baltazara). Piękna oprawa muzyczna wzbogacała całość przedstawienia, śpiewano kolędy i pastorałki, dzieci grały na instrumentach do kolędy „Cicha noc”, dziewczynki tańczyły „Taniec Aniołków”, a chłopcy zaprezentowali się w „Tańcu Pasterzy”.

Na koniec Pani Dyrektor złożyła wszystkim życzenia świąteczne, po czym dzieci rozeszły się do swoich sal, gdzie odbyły się Wigilie grupowe.

mgr Monika Banasik

Dnia 16 grudnia przedszkole odwiedzili panowie ze straży miejskiej. Rozmawiali z dziećmi na temat bezpiecznego zachowania i poruszania się po drodze. Dzieci przypomniały sobie, kiedy i w jakich miejscach należy przechodzić na drugą stronę jezdni. Dzieci miały możliwość uczestniczenia w ruchu drogowym, bowiem jeździły samochodami, zwracały uwagę na znaki drogowe i miały możliwość zatankowania samochodów na stacji benzynowej. Na koniec każdy uczestnik ruchu drogowego dostał prawo jazdy.

mgr Małgorzata Piotrowska

W dniu 02.12.2019r w grupie IV odbyło się spotkanie z górnikiem z kopalni soli w Wieliczce. Dzieci dowiedziały się, na czym polega praca górnika w kopalni: jak wygląda strój górnika od święta i do pracy oraz w jaki sposób wydobywa się sól.

mgr  Monika Banasik

25 listopada obchodzone jest święto Pluszowego Misia. Wszystkie dzieci przyniosły w tym dniu do przedszkola swojego ulubionego pluszowego misia. Każde z dzieci przedstawiło swojego ulubieńca kolegom. Opowiadali o swoim misiu, jak ma na imię i jak razem spędzają czas. To przytulanka, ale też „ktoś” bardzo bliski, a czasem niezastąpiony. Miś towarzyszy przedszkolakom zarówno w chwilach radości, jak i smutku. Dzieci  śpiewały piosenki dla swoich misiów, tańczyły z nimi i bawiły się w chowanego. Na koniec dla misiów i dzieci było „słodkie, małe co nieco”.

mgr Monika Banasik

Dzień 20 Listopada to ważna data w kalendarzu przedszkolaka, to Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Grupa IV ten dzień też obchodziła uroczyście. W tym dniu dzieci przyszły ubrane na niebiesko i cały dzień był poświęcony temu wydarzeniu. Dzieci obejrzały film o Prawach Dziecka, dowiedziały się, jakie mają prawa i co to znaczy. Wysłuchały wiersza M. Bryczkowskiego „O Prawach Dziecka”. Bawiły się przy muzyce M. Jeżowskiej „Wszystkie dzieci nasze są” oraz „Podajmy sobie ręce”. Przez cały dzień dzieci mogły bawić  się na „Szczęśliwej wyspie”.