Nowy rok szkolny - nowe wyzwania,
A grupa IV nie lubi próżnowania!

Dnia 15.09. obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki – święto kreatywności, odwagi i zabawy. Tego dnia kropki towarzyszyły nie tylko naszym zabawom, ale zdobiły także nasze ubrania. Podczas zajęć Przedszkolaki z zainteresowaniem wysłuchały opowiadania o kropce, która zmieniła świat małej dziewczynki, a następnie pochwaliły się swoimi talentami. Jak przystało na Dzień Kropki nie zabrakło również wielu zabaw, m.in.: tworzenia „Drużyny Kropersów”, liczenia kolorowych kropek, czy wyklejania plasteliną „Plecaka talentów”. Za każde wykonane zadanie dzieci otrzymywały kropkową nagrodę – czarne piegi. Na pamiątkę tego kreatywnego dnia, Przedszkolaki wykonały sobie zdjęcie w wesołej fotobudce.

mgr Urszula Matoga

Dzień dziecka to z pewnością ulubione święto zarówno tych najmłodszych, jak i trochę starszych. To jeden z tych dni, w którym nie może zabraknąć dobrej zabawy. Przedszkolaki z naszej grupy spędziły ten dzień bardzo intensywnie, uczestnicząc w wesołych grach i zabawach. Dużą atrakcją było również stworzenie małych kukiełek, które potem zostały wykorzystane podczas zabawy w paluszkowy teatrzyk. Wszyscy wykazali się ogromną pomysłowością. W tym wyjątkowym dniu odwiedziła nas również Pani Dyrektor, która złożyła piękne życzenia i poczęstowała każdego pysznym lizakiem. Wiedząc już, że Dzień Dziecka jest świętem wszystkich dzieci na świecie, przez cały tydzień rozmawialiśmy o dzieciach z różnych stron świata, poznając ich zwyczaje oraz warunki życia. Każdy też wykonał swojego Indianina, który jest wspaniałą pamiątką z tego wyjątkowego tygodnia.

mgr Urszula Matoga

Siedząc w domu nie mamy czasu na nudę...
W kwietniu, z okazji Dnia Ziemi, w naszej grupie odbył się konkurs pt. "Fryzura dla Pani Ziemi".
Przedszkolaki przesłały nam zdjęcia swoich pięknych, kolorowych prac. Wybór nie był łatwy..., a po długich rozważaniach postanowiłyśmy nagrodzić wszystkich ośmiu uczestników!

I tak:

I miejsce: Janek, Maja, Natalia

II miejsce: Bartek, Blanka

III miejsce: Jakub, Jaś K., Julia C.

Jesteśmy zachwycone Waszą pracą i kreatywnością!

Serdecznie gratulujemy wszystkim zwycięzcom!

Obiecane nagrody będą czekać na Was w przedszkolu.

mgr Urszula Matoga

W domku siedzimy, wirusa się nie boimy!

Mija kolejny tydzień, gdy nie ma nas w przedszkolu, a jak widać nasze Kochane Przedszkolaki, mimo wyjątkowej sytuacji i konieczności pozostania w domu wcale się nie nudzą! Grają w gry, gotują, wycinają, przyklejają, rysują, malują i wiele innych…, wykorzystując nie tylko nasze propozycje na zabawę (dziękujemy!), ale i swoje własne!

BRAWO!
Dziękujemy Rodzicom za podzielenie się z nami swoim „Domowym Przedszkolem”.

mgr Urszula Matoga

W ramach realizacji tematyki związanej z poznawaniem różnych zawodów, jakie wykonują dorośli, 9 marca nasza grupa wybrała się na pobliski Komisariat, aby bliżej przyjrzeć się pracy policji. Spotkanie było również świetną okazją do tego, aby przypomnieć sobie podstawowe zasady bezpieczeństwa. Pani Policjantka opowiedziała nam o swojej pracy, zwróciła uwagę na to, jak być bezpiecznym nie tylko na drodze, ale również podczas zabaw na podwórku i w domu, przypomniała numery alarmowe oraz wyjaśniła, jak należy zachowywać się w sytuacjach zagrożenia i do kogo zwrócić się wtedy o pomoc. Dowiedzieliśmy się również, jak ważne jest bycie widocznym na drodze i otrzymaliśmy w prezencie specjalne odblaski, dzięki którym każdy kierowca bez problemu zauważy nas na ulicy. Wszystkim bardzo podobały się policyjne czapki, w których chętnie pozowaliśmy do zdjęć. Dużą atrakcją było również odbijanie własnych linii papilarnych. Ogromne emocje wzbudził natomiast radiowóz policyjny. Mogliśmy zobaczyć go z bliska, wsiąść do niego, a nawet uruchomić sygnały świetlne i dźwiękowe.

Bardzo dziękujemy Tacie Janka za pomoc w zorganizowaniu wizyty w Komisariacie Policji, która dostarczyła przedszkolakom niezapomnianych wrażeń!

mgr Urszula Matoga

8 marca – w tym wyjątkowym dniu każdy chce powiedzieć, że małe Kobietki są najdroższe pod niebem! Oczywiście nasi Chłopcy też pamiętali i z okazji Dnia Kobiet wręczyli swoim koleżankom kwiaty oraz złożyli serdeczne życzenia. Nie zabrakło też przytulasów i całusów. Jeszcze raz wszystkiego najlepszego Kobietki!